Bank360 - Mindennapi pénzügyeink

Még több pénzügyi hír
Személyi kölcsön Lakáshitel Bankszámla Utasbiztosítás
Bank360 - Első lépés a jó döntéshez Bank360 - Első lépés a jó döntéshez

Első lépés a jó döntéshez

Fedezd fel mind!

Mutasd mind
KultúraNagyra tartja a néhai királynőt és Tarr Bélát – exkluzív interjú az Oscar-díjas Tilda Swintonnal
2022. szeptember 30. 13:18

Nagyra tartja a néhai királynőt és Tarr Bélát – exkluzív interjú az Oscar-díjas Tilda Swintonnal

Míg ő olyan rendezőkkel dolgozott együtt, mint Tarr Béla és Wes Anderson, édesapja II. Erzsébetnek volt a közeli munkatársa. Az arisztokrata családba született színésznő Jim Jarmuschtól Pedro Almodóvarig szinte mindenkivel forgatott, nemrég pedig egy magyar dokumentumfilm stáblistáján tűnt fel a neve – természetesen erről és a zöld Skodájáról is megkérdeztük.
BelföldHadházy Ákos: Leteszem az esküt, de nem segítek a Fidesznek fenntartani a parlamenti demokrácia látszatát
2022. szeptember 30. 9:44

Hadházy Ákos: Leteszem az esküt, de nem segítek a Fidesznek fenntartani a parlamenti demokrácia látszatát

Október 10-én, fél évvel a megválasztása után végre leteheti esküjét az Országgyűlésben Zugló független képviselője, de az rtl.hu-nak adott interjújában arról beszélt, a parlamenti munkában továbbra sem akar részt venni. Hadházy Ákos nem akar pártot alapítani, és szerinte kérdéses, hogy választások útján leváltható-e a kormány, de 2026-ig lehetnek olyan szikrák, amelyek robbanást hoznak a társadalomban. Ilyen lehet például a politikus véleménye alapján, ha megölnek valakit.
GazdaságBod Péter Ákos a fizetési stopról: A 70-es években volt példa ilyesmire
2022. szeptember 30. 6:19

Bod Péter Ákos a fizetési stopról: A 70-es években volt példa ilyesmire

A korábbi jegybankelnök szerint a fű alatt intézett fizetési stop arra utalhat, hogy hiába állítottak le számos beruházást, nincs elég pénz az állam folyószámláján. A szakemberek a transzparencia hiánya miatt egyelőre csak hipotéziseket alkotnak, az azonban biztos, hogy egy ilyen kormányzati lépés nem jelent pozitív üzenetet a piacnak. Az elszálló inflációról, a gyengülő forintról, a levegőben lógó uniós pénzekről és Magyarország hitelfelvételi lehetőségeiről beszélgettünk a Magyar Nemzeti Bank egykori elnökével.