Bank360 - Mindennapi pénzügyeink

Még több pénzügyi hír
Személyi kölcsön Lakáshitel Bankszámla Utasbiztosítás
Bank360 - Első lépés a jó döntéshez Bank360 - Első lépés a jó döntéshez

Első lépés a jó döntéshez

Fedezd fel mind!

Mutasd mind
ÉletmódMi jár a buzizók fejében?
2023. március 26. 14:56

Mi jár a buzizók fejében?

Kutatások szerint azoknál a fiúknál kötőszó a „buzi vagy”, akik elfogadják a hagyományos nemi szerepeket, illetve azt, hogy a társadalomban természetesek a hierarchiák, és a férfiaknak kell uralkodniuk. A buzizás nem feltétlenül tükröz homofóbiát, de a társadalomról sokat elárul. A férfiak életét ugyanúgy megnehezítik a tőlük elvárt szerepek, mint a nőkét, a toxikus maszkulinitás pedig még meg is betegíthet.
Tudomány-TechA virslipóktól a horrorpatkányig – a világ legrusnyább állatai, amikkel csúnyán elbánt az anyatermészet
2023. március 26. 11:26

A virslipóktól a horrorpatkányig – a világ legrusnyább állatai, amikkel csúnyán elbánt az anyatermészet

A természet éppen úgy lehet ocsmány, mint ahogy gyönyörű is. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a csúf mélytengeri halak, vagy épp az Ausztráliát benépesítő számtalan félelmetes kinézetű állat. Abból az alkalomból, hogy nemrég felfedeztek egy iszonytató pókfajt, cikkünkben összeszedtük az anyatermészet tíz legcsúnyább kreálmányát a dildóval keresztezett madártól a nyálkagolyónak kinéző békáig.
BelföldKitört a tangaháború, brutális árrés van a benzinen, válik az ország kedvenc házaspárja
2023. március 25. 16:07

Kitört a tangaháború, brutális árrés van a benzinen, válik az ország kedvenc házaspárja

Ismert magyar előadók beszéltek megdöbbentő sorsokról: a Fekete vonat Beatjét a munkásszállóról is elküldték, az Omega Elefántja rákkal küzdött, Peller Anna és Lukács Miki pedig válnak. A héten megtudtuk, hogy minden harmadik magyar létminimum alatt tengődik, és dupla annyit keres egy budapesti lakos, mint egy szabolcsi. Orbán Viktor és kísérete viszont nem szerénykedett, 5 és félmillió forintért szálltak meg egyetlen éjszakára. Ezek a hét videói.
Tudomány-Tech25 elképesztő kémkütyü a hírszerzés legkalandosabb évtizedeiből
2023. március 25. 13:58

25 elképesztő kémkütyü a hírszerzés legkalandosabb évtizedeiből

Ma, amikor a hírszerzés szinte kizárólag szoftveresen, stikában telepített kémprogramokkal vagy szofisztikált elektronikus lehallgatórendszerekkel, műholdas eszközökkel történik, már-már nosztalgiával gondolunk vissza a 20. század, de főképp a hidegháború évtizedeire, amikor kalandos – és valójában igencsak halálos – kémjátszmák zajlottak a mindennapok színfalai mögött. A nagy ellenlábas hírszerző ügynökségek – KGB, CIA, MI6, Stasi és társaik – válogatottan kreatív eszközökhöz nyúltak, hogy megszerezzék az ellenséges hatalmak legféltettebb titkait. A James Bond-filmek részben pont az ilyen fantáziadús kütyük miatt lettek kiemelkedően népszerűek, a nagyközönség mindig élvezettel és izgalommal figyelte, hogy milyen ötletes szerkezetekkel vágja ki magát a legreménytelenebb slamasztikából is a 007-es ügynök. Az igazi kémek eszköztára persze mindig sokkal prózaibb volt a filmekben látottnál, leginkább a miniatűr kamerák, poloskák, álcázott lőfegyverek tartoztak a gyakran használt munkaeszközeik közé. A fenti képre kattintva galéria nyílik, amelybe összekémkedtünk 25 klasszikus hírszerző eszközt a múlt századból, felvillantva ezek evolúcióját is.
KülföldSzeretheti-e egy szülő a gyermekét, ha gyilkossá válik?
2023. március 25. 13:04

Szeretheti-e egy szülő a gyermekét, ha gyilkossá válik?

Ez a kérdés is felmerült az utóbbi időben egész Németországot megrázó bűncselekmények nyomán, amelyeket gyerekek követtek el gyerekek ellen. Mennyire tehetnek a szülők gyermekük bűneiről, hogyan folytathatják életüket egy ilyen tragédia után az elkövetők és az áldozatok családtagjai? Németországban 14 éves kor alattiak nem vonhatók büntetőjogi felelősségre, de ez nem jelenti azt, hogy nem tesz semmit az állam.