BELFÖLD

5:05
ReggeliMagyarországon is megjelenhetett az omikron új alváltozata, ezt kell róla tudni
2022. november 8. 8:26

Magyarországon is megjelenhetett az omikron új alváltozata, ezt kell róla tudni

Romániában is megjelent a koronavírus omikron variánsának új, BQ.1-es jelzésű alváltozata. Ennek kapcsán Dr. Jakab Ferenc virológus professzor a Reggeliben arról beszélt: az oltottak számára ez a variáns is enyhe, a náthához és influenzához hasonló tüneteket jelent, az oltatlanok számára pedig bármelyik koronavírus-variáns lehet életveszélyes. A szakértő szerint a Romániában megjelent alváltozat hazánkban is jelen van, és el kell fogadni, hogy a koronavírus beépült közénk, ám járványszerű hullámokra már nem kell számítani. 
BelföldDiplomáciai gúny céltáblája lett a magyar kormány a Twitteren
2022. november 8. 6:46

Diplomáciai gúny céltáblája lett a magyar kormány a Twitteren

Zárt ajtók mögül a Twitterre is kikerült a Orbán-kormánnyal és a kormányközeli megmondóemberekkel szembeni diplomáciai elégedetlenség: az új amerikai nagykövet újra meg újra odaszúr a kormánynak, a német misszióvezető pedig Schmidt Máriát fricskázta. Az őszi szezon beindulása óta a Twitter lendületet vett a magyar politikában: a közösségi oldalon Orbán Viktor is aktivizálta magát, a nemzetközi közvéleménynek szánt üzenetekkel, amivel azonban az őt ért kritikáknak is új ablakot nyitott. Közösségimédia-szakértőt és politikai elemzőt kérdeztünk arról, miért pont a Twitteren indult diplomáciai üzengetés, és miért éppen ott terjeszkedik a közösségi médiában a magyar miniszterelnök. 
4:25
Fókusz„Legyek ilyen Szellő István?” – Így készülnek a hírolvasásra az RTL Híradó új műsorvezetői, Kecsmár Alexandra és Major Eszter
2022. november 7. 20:14

„Legyek ilyen Szellő István?” – Így készülnek a hírolvasásra az RTL Híradó új műsorvezetői, Kecsmár Alexandra és Major Eszter

Szabados Ági vasárnap este vezette utoljára az RTL Híradóját. Könnyeivel küszködve mesélt arról, hogyan hozta meg a döntést, hogy a Reggeliben folytatja tovább. A Híradóban két új műsorvezető mutatkozik be, Kecsmár Alexandrával és Major Eszterrel kezdetben a késő esti Híradóban találkozhatnak a nézők. Alexandrát ma láthatják először, míg Eszter csütörtökön debütál a képernyőn.
1:57
Híradó„Nem könnyű döntés egy ilyen csoport ármánykodása ellen fellépni” – áll a bál Balmazújvárosban
2022. november 7. 19:29

„Nem könnyű döntés egy ilyen csoport ármánykodása ellen fellépni” – áll a bál Balmazújvárosban

Veszélybe került a balmazújvárosi önkormányzati dolgozók bére, mert a polgármester szerint a módosított költségvetést nem fogadta el a képviselő-testület. A nemmel szavazó önkormányzati képviselők egyike szerint viszont a pénz a korábban elfogadott költségvetés alapján meg kell, hogy legyen. Hétfőn végül megkapták a bérüket a dolgozók.
2:02
HíradóDeutsch Tamás: Lassan mondom, hogy MZP és Önök is megértsék, ruszkik haza!
2022. november 7. 19:09

Deutsch Tamás: Lassan mondom, hogy MZP és Önök is megértsék, ruszkik haza!

Ruszkik haza! Nyolc év után az RTL Híradó kérdésére megerősítette korábbi kijelentését Deutsch Tamás. A Fidesz Európai Parlamenti képviselője 2014-ben, a Krím félsziget orosz megszállásakor írta ki először ezt a mondatot közösségi oldalán. Vasárnap Márki-Zay Péter idézte fel a mondatot, azt állítja: Deutsch kijelentése szembemegy a kormány szerinte oroszbarát politikájával.
2:22
HíradóA Fidesz szerint a Don-kanyarban elesett magyarok voronyezsi emlékműve kerülne veszélybe, ha eltávolítanák a Szabadság téri obeliszket
2022. november 7. 19:08

A Fidesz szerint a Don-kanyarban elesett magyarok voronyezsi emlékműve kerülne veszélybe, ha eltávolítanák a Szabadság téri obeliszket

A Szabadság téri szovjet emlékmű eltávolítását kezdeményezte a Jobbik. Egy határozati javaslatban arra szólították volna fel a kormányt, hogy kezdjen tárgyalásokat Oroszországgal az általuk „megszállási emlékműnek” tartott obeliszk más helyen történő felállításáról. Az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes többsége leszavazta a javaslatot, arra hivatkozva, hogy azzal veszélybe kerülnének a Don-kanyarnál elesett magyar katonák oroszországi síremlékei.
2:09
HíradóA győri polgármester a városi egység érdekében fosztaná meg nevüktől a tüntető civileket
2022. november 7. 19:06

A győri polgármester a városi egység érdekében fosztaná meg nevüktől a tüntető civileket

Levédetné az ipari park bővítése ellen tiltakozó civilek szlogenjét Győr polgármestere. A győri önkormányzat egyik cége adott be védjegyoltalmi kérelmet a Szívügyünk Szentiván! szlogenre. Győrszentiváni civilek augusztus óta ezen a néven tiltakoznak a városrész mellé tervezett ipari park ellen. Szerintük a polgármester lépése kicsinyes. A polgármester viszont azt mondja, csak az összefogás és egység értékét akarja megőrizni.
HíradóEzeket az intézkedéseket hozta a kormány, hogy a gyerekek jobban érezzék magukat a covid után
2022. november 7. 19:04

Ezeket az intézkedéseket hozta a kormány, hogy a gyerekek jobban érezzék magukat a covid után

A covid miatti lezárások mindenhol rontottak a gyerekek lelki-mentális állapotán, ez derül ki egy friss uniós tanulmányból. A pandémia főleg a kamaszokat viselte meg, de a pszichés problémák, az öngyilkossági kísérletek a kiskamaszoknál is egyre gyakoribbak. De míg más tagállamokban számos intézkedést vezettek be, hogy a gyerekek jobban legyenek, Magyarországon nem volt ilyen a szakemberek szerint. A kormány nem válaszolt erre vonatkozó kérdéseinkre.
GazdaságAz MTVA-nál még az alkalmazottak egérmozgatásait is megfigyelhetik, 190 millió forintot költenek a rendszerre
2022. november 7. 6:13

Az MTVA-nál még az alkalmazottak egérmozgatásait is megfigyelhetik, 190 millió forintot költenek a rendszerre

Az MTVA gépein ellenőrizni fogják, hogy a munkatársak mozgatják-e az egeret, milyen oldalakat nyitnak meg, és hogy hol, mennyi időt töltenek el. Az intézkedést állítólag az indokolja, hogy a koronavírus miatti megváltozott munkarendben megőrizzék a dolgozók produktivitását. A program jelzést küld az inaktívaknak, és figyeli, hogy az érintettek milyen gyorsan reagálnak. Hogy mindehhez mit szólnak az állami média dolgozói, nem lehet tudni.
Belföld„Vágyom az új helyzetekre, hogy ne kelljen visszatartanom a könnyeimet vagy a nevetést” – interjú az RTL Híradótól búcsúzó Szabados Ágival
2022. november 6. 18:49

„Vágyom az új helyzetekre, hogy ne kelljen visszatartanom a könnyeimet vagy a nevetést” – interjú az RTL Híradótól búcsúzó Szabados Ágival

Szabados Ági nyolc év után úgy döntött, felhagy a híradózással, a továbbiakban a Reggeli műsorvezetőjeként láthatják majd az RTL nézői. Az rtl.hu-nak adott interjúban elmesélte, mi vezetett az elhatározásához, és azt is elárulta, melyik volt az egyetlen alkalom, amikor elsírta magát a Híradóban.
BelföldOrbán Viktor nem árulja el, mekkora a rezsije, véget ér a dzsungelben bontakozó románc, Boros Marci megmutatja barátnőjét – a hét videói
2022. november 5. 19:03

Orbán Viktor nem árulja el, mekkora a rezsije, véget ér a dzsungelben bontakozó románc, Boros Marci megmutatja barátnőjét – a hét videói

Hadházy Ákos a múlt hét vége óta kitartóan sátrazik az MTVA székház előtt, a miniszterelnököt pedig a Lex Megdöglesszel szembesítik a parlamentben. Mindeközben dübörög az X-Faktor, a múlt héten újabb két versenyzőnek kellett távoznia, akik elmondták, szerintük kinek kellene megnyerni az idei tehetségkutatót. Merci miatt pedig hatalmas veszekedés robbant ki a celebtáborban.