Legfrissebb tartalmak

5:07
FókuszA parkolási bírságot gyűjtő lány és a srác, akinek mindig a haja az első – VV Vera és VV Dudu a két új villalakó
2024. május 8. 20:50

A parkolási bírságot gyűjtő lány és a srác, akinek mindig a haja az első – VV Vera és VV Dudu a két új villalakó

Újabb két beköltözővel bővül ma este a ValóVilág Villa: bemutatjuk VV Dudut, aki bulizás előtt két órát foglalkozik a hajával, hogy tökéletesen álljon. És ismerjék meg VV Verát, aki imádja a rendet, viszont nem bírja elviselni a körülményes embereket, főleg ha éhes vagy fáradt, vagy a kettő egyszerre. A lány furcsa gyűjtőszenvedélyéről is mesélt: már több százezer forint parkolási bírságot halmozott fel.   
5:08
Fókusz„Annyira kevés a fizetés, hogy már nem engedhetem meg magamnak ezt a drága hobbit”– pályaelhagyó és pályán maradó pedagógusok történeteit mutatja be a Miután felmondtam színdarab
2024. május 8. 20:21

„Annyira kevés a fizetés, hogy már nem engedhetem meg magamnak ezt a drága hobbit”– pályaelhagyó és pályán maradó pedagógusok történeteit mutatja be a Miután felmondtam színdarab

Miután felmondtam – ez a címe annak az interaktív előadásnak, amely tanárok sorsát mutatja be. Olyan tanárokét, akik úgy döntöttek, bármennyire szeretik is hivatásukat, elhagyják a pedagógusi pályát. Miután maradtam – így folytatódik a darab címe, hiszen akadnak, akik megannyi buktató ellenére sem mondanak le tanári állásukról. A Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében a Stereo Akt csapata az ő személyes történetükön keresztül mutatja be a közoktatás olyan rendszerszintű problémáit, mint például a tanárhiány, a megélhetési válság vagy a nem megfelelő tananyag.
5:58
FókuszCsászár Előd itthon popénekesként lett ismert, de Amerikában már DJ-ként került a lemezlisták élére – az Amit tudni akarsz a diszkóról elérhető az RTL+-on!
2024. május 8. 20:03

Császár Előd itthon popénekesként lett ismert, de Amerikában már DJ-ként került a lemezlisták élére – az Amit tudni akarsz a diszkóról elérhető az RTL+-on!

Hogyan babonázta meg a diszkózene és a tánc az embereket? És miért tiltották be az első magyar diszkót a hatvanas években? Az RTL saját gyártású dokumentumfilm sorozatának legújabb részében mindenre választ kaphatnak, ami a magyar diszkóval kapcsolatos. A műfaj magyar és külföldi sztárjai is megszólalnak: az Amit tudni akarsz a diszkóról már elérhető az RTL+-on.
5:02
FókuszA tetőfokára hágott az antiszemitizmus a végletekig polarizált amerikai társadalomban, egyetemeket foglalnak el a palesztinpárti tüntetők
2024. május 8. 20:01

A tetőfokára hágott az antiszemitizmus a végletekig polarizált amerikai társadalomban, egyetemeket foglalnak el a palesztinpárti tüntetők

„Nincs helye az antiszemitizmusnak, a gyűlöletbeszédnek és az erőszakos fenyegetésnek Amerikában" – mondta kedden Joe Biden amerikai elnök. Eddig több mint 2000 tüntetőt vettek őrizetbe az ország egyetemein és főiskoláin. A polarizált amerikai társadalomban egyre nagyobb gondot okoz az antiszemitizmus, de már Európában is szinte folyamatosak a palesztinpárti lázadások: Athénban, Amszterdamban, Madridban és Berlinben is tüntetnek. Mindeközben Magyarországon járt a köztudottan holokauszttagadó volt iráni elnök. Az izraeli nagykövetség úgy érzi, hogy Mahmúd Ahmadinezsád látogatása súlyosan megtiporja a holokauszt során meggyilkolt 600 ezer magyar zsidó emlékét. 
4:17
Fókusz„A verseny titka az 5 százalék bizonytalanság”– 25 ezren vágtak neki a távnak, volt, aki egymás után kétszer is körbefutotta a Balatont
2024. május 8. 19:58

„A verseny titka az 5 százalék bizonytalanság”– 25 ezren vágtak neki a távnak, volt, aki egymás után kétszer is körbefutotta a Balatont

Az idén 18. alkalommal megrendezett Ultrabalatonon a táv változatlanul 211 km volt, a résztvevők száma azonban rekordot döntött: a tavalyi 21 ezer után idén 25 ezer futó és kerékpáros vágott neki a távnak. Közép-Európa leghosszabb futóversenye mindenkinek hatalmas élményt jelentett. Annak is, aki csapatban futott és annak is, aki megállás nélkül kétszer is teljesítette, mert Takács „Csipi” Krisztián két kört ment. Az RTL csapata immár hetedik alkalommal állt rajthoz. Juray-Fodor Bianka, a Fókusz riportere idén 4 részletben 33 kilométert vállalt a Balaton-kerülő versenyen.
5:57
FókuszSzlalomoznak, akadályfutnak, sőt még a labdát is visszahozzák – a nyuszikat könnyebb idomítani, mint gondolnánk
2024. május 8. 19:54

Szlalomoznak, akadályfutnak, sőt még a labdát is visszahozzák – a nyuszikat könnyebb idomítani, mint gondolnánk

Gondolták volna, hogy a kutyák mellett a nyulak is rendkívül könnyen idomíthatóak? Egy kis tanítás után a bolyhos farkú házi kedvencek kutyákat megszégyenítően szlalomoznak, ugranak át akadályokon, sőt még a labdát is visszahozzák, ha gazdájuk azt kéri tőlük. Polyák András szerint a nyulak nem csak okosak és tanulékonyak, de a hosszútávú memóriájuk is fejlett, és minden apró részletre emlékeznek. András először egy kikerülő trükköt tanított meg Pamacs nevű nyuszijának, és mivel ment minden, mint a karikacsapás, hamarosan újabbak követték.
4:00
FókuszCsak a csillárok több száz milliót érnek – újabb elképesztő felvételek készültek Putyin luxuspalotájáról
2024. május 8. 19:50

Csak a csillárok több száz milliót érnek – újabb elképesztő felvételek készültek Putyin luxuspalotájáról

Titokban videófelvételeket készítettek az orosz elnök fényűző luxusvillájáról, ami a Fekete-tenger partján fekvő Gelendzsik üdülővárosban található, saját kikötője és partszakasza van. Már az odavezető út is elég látványos, rengeteg pucér szobor áll egymás után. Az álompalotában hatalmas wellness részleg, könyvtár és zeneszoba is van. A videó készítői szerint az orosz elnök magánbirtoka 39-szer nagyobb, mint Monaco, a birtokon helikopterleszálló, borászat és osztrigafarm is található. De vajon mi rejlik a villa legtitkosabb helységében? A Fókusz riportjából ez is kiderül.
6:19
Fókusz800 ezer forint egyetlen posztért – ez kell ahhoz, hogy valaki igazán sikeres influenszerré váljon
2024. május 8. 19:47

800 ezer forint egyetlen posztért – ez kell ahhoz, hogy valaki igazán sikeres influenszerré váljon

Akár 800 ezer forint egy fotós posztért, másfél millió egy videóért vagy több tízmillió forint egy hosszabb együttműködésért. A Forbes magazin idén is összeállította a legértékesebb magyar influenszerek listáját. The VR, Whisper Ton, Nessaj és Pamkutya lett az első négy helyezett. 230 embert hasonlítottak össze majd rangsoroltak a követőbázis, a kedveltség, az aktivitás és az adott influenszerre adott piaci visszajelzés alapján. Hogy hogyan lehet pénzre váltani a sikert, mennyi munka van egy ilyen helyezés mögött, és mekkora összegekről beszélünk, arról Miskovits Marci tartalomgyártót kérdeztük.
2:17
HíradóForgó játék csípte be egy kisfiú kezét a dunakeszi majálison, három ujja roncsolódott
2024. május 8. 18:41

Forgó játék csípte be egy kisfiú kezét a dunakeszi majálison, három ujja roncsolódott

Rémálmai vannak, és nem akar a balesetről beszélni – mondta édesapja az ötéves Berciről, akinek kezét a dunakeszi majálison csípte be egy forgó játék. Három ujja roncsolódott, az apa szerint kettőt biztosan nem fog tudni rendesen használni. A baleset miatt nyomozás indult. A majálist az önkormányzat szervezte. A családnak annyit mondtak, hogy ők nem felelősek a történtekért. 
1:57
HíradóVidnyánszky Attila nem hívta fel Kulka Jánost, és szerinte az RTL-nek nincs joga kérdezni
2024. május 8. 18:26

Vidnyánszky Attila nem hívta fel Kulka Jánost, és szerinte az RTL-nek nincs joga kérdezni

Vidnyánszky Attila nem hívta fel  Kulka Jánost múlt pénteken, amikor a Nemzet Színészének választották – erősítették meg többen az RTL Híradó információját. Ezzel egy 24 éves szokás szakadt meg, mely szerint a cím új birtokosát a Nemzeti Színház mindenkori vezérigazgatója értesíti. Hogy ez Kulka János esetében miért maradt el, azt az általunk megkérdezett Nemzet Színészei sem tudják. Kerestük Vidnyánszky Attilát is, aki nem volt hajlandó válaszolni kérdéseinkre, mert szerinte az RTL-nek „nincsen joga kérdezni”.