BELFÖLD

9:24
Házon kívül„Elkezdtük a tanítást ott, ahol nem ráz meg az áram, és senki nincs életveszélyben” – elviselhetetlenné fajultak a körülmények a gödöllői iskolában
2022. október 12. 14:47

„Elkezdtük a tanítást ott, ahol nem ráz meg az áram, és senki nincs életveszélyben” – elviselhetetlenné fajultak a körülmények a gödöllői iskolában

Egy szülő szerint csak a gondviselésnek köszönhető, hogy nem történt valamilyen komoly baleset vagy tragédia a gödöllői iskolában. Vizes, poros épület várta nap mint nap a diákokat és tanárokat, órák közben bontották az azbesztes tetőt, de ez sem volt elég, hogy elrendeljék a digitális oktatást. Ma már külső helyszíneken zajlik a tanítás. A Házon kívül riportja.
13:54
Házon kívül„Ki ne találja itt bárki, hogy sztrájkolni akar” – tanárok, akik félnek kiállni az igazukért
2022. október 12. 6:10

„Ki ne találja itt bárki, hogy sztrájkolni akar” – tanárok, akik félnek kiállni az igazukért

Az utóbbi 1-2 hétben minden napra jutott valami látványos megmozdulás, ami az oktatási rendszer hibáira hívta fel a figyelmet. Tiltakoztak gyerekek, szülők és tanárok, iskolákban, a tankerületeknél és a főváros és néhány vidéki város utcáin is. Ők most a hangos kisebbség, akik nem félnek megmutatni magukat. De beszéltünk olyanokkal is, akik kimaradtak a tiltakozásokból, ők a néma többséghez tartoznak.
BelföldHa télen választaniuk kell, hogy megfagyjanak a gyerekeik, vagy elégessenek bármit, akkor az utóbbit választják – a fűtési szegénység megrendítő képei
2022. október 11. 10:36

Ha télen választaniuk kell, hogy megfagyjanak a gyerekeik, vagy elégessenek bármit, akkor az utóbbit választják – a fűtési szegénység megrendítő képei

Mónus Márton fotóriporter tavaly Hemző Károly-díjat nyert a Sajó-völgyben készített, fűtési szegénységről szóló sorozatával. A földrajzi adottságok miatt a területre sokszor „beragad” a szmog, így az ott lakók, ha valamennyi melegük van is, szinte belefulladnak a szennyezett levegőbe. A fotóriportert arról kérdeztük, milyen sorsokkal találkozott, és visszatér-e a helyszínre most, a kormány tűzifarendelete után.
BelföldOrdítozásba fulladt a balatonvilágosi képviselő-testület ülése a parti sétány eladása miatt
2022. október 11. 6:19

Ordítozásba fulladt a balatonvilágosi képviselő-testület ülése a parti sétány eladása miatt

Bár végül nem épül gigantikus luxusszálloda a Balaton partjára, az érintett aligai terület egyes részeit parcellánként adná el magántulajdonosoknak a gazdája. Így viszont a helyi civilek szerint elzárják előlük a tópartot, és csak több kilométeres kerülővel juthatnak majd ki a strandra. Azt szeretnék, ha az önkormányzat a kormánytól kérne segítséget. Az ügyben kerestük a Balatonvilágos vezetését, de cikkünk megjelenéséig nem válaszoltak.