1:48
Híradó2023. december 15. 19:11
Gulyás Gergely szerint már januártól emelhetik a pedagógusok bérét, bár a hivatalos döntésre mg várni kell
Akár januártól a diplomás átlagbér 72 százalékára emelhetik a pedagógus átlagbért – mondta Gulyás Gergely miniszter a Híradónak. Hozzátette, ezt most így látja, de a döntést a kormány hozza meg jövő héten. Rétvári Bence államtitkár ezzel szemben arról beszélt, hogy emelésre azután lehet csak számítani, ha a szükséges pénz megérkezik Magyarországra. Csakhogy a Pedagógusok Szakszervezete szerint először a kormánynak kell fizetnie, az unió csak utólag téríti meg ezt.