SAKK

3:02
Híradó„Kiskorom óta tudom, hogy ez az egyetlen esélyem, hogy kikerüljek abból a környezetből” – kétmilliót szeretne összegyűjteni a nehéz sorsú Kristóf, hogy indulhasson a sakkvilágbajnokságon
2024. szeptember 25. 18:42

„Kiskorom óta tudom, hogy ez az egyetlen esélyem, hogy kikerüljek abból a környezetből” – kétmilliót szeretne összegyűjteni a nehéz sorsú Kristóf, hogy indulhasson a sakkvilágbajnokságon

2 millió forintot szeretne összegyűjteni egy 16 éves gilvánfai fiú, hogy kijusson a görögországi amatőr sakk világbajnokságra. Orsós Kristóf egy halmozottan hátrányos helyzetű családba született, de szorgalmának köszönhetően ma az egyik legjobb pécsi középiskolába jár. Két éve tanul sakkozni a kollégiumi nevelőtanárától. A pedagógus arról beszélt a híradónak: sosem találkozott még senkivel, aki ilyen gyorsan, ilyen jó eredményeket ért volna el.
6:02
ReggeliA gyerekek megtanulnak dönteni, felelősséget vállalni, miközben játszanak – erre is jó a sakk
2024. július 10. 11:21

A gyerekek megtanulnak dönteni, felelősséget vállalni, miközben játszanak – erre is jó a sakk

Szakértők és pedagógusok bevonásával új és egyedülálló oktatási módszertant dolgozott ki az óvodás és kisiskolás gyermekek számára Polgár Judit, minden idők legjobb női sakkozója. A „Képességfejlesztő sakk” 2013-tól önálló tantárgyként választható a magyarországi általános iskolák alsó tagozatában. Az óvodások részére kidolgozott Sakkjátszótér, valamint az iskolásoknak szóló Sakkpalota Programra külföldön is felfigyeltek: Kínában több oktatási intézmény is alkalmazza a módszertant. A profi sportoló a Reggeliben mesélt innovációról, olimpiáról, és arról is, hogy hány órát töltött gyermekként sakkozással.
1:46
HíradóTudományos szenzáció: pusztán a gondolataival irányította egy mozgássérült férfi a számítógépet
2024. március 21. 17:51

Tudományos szenzáció: pusztán a gondolataival irányította egy mozgássérült férfi a számítógépet

A világon elsőként pusztán a gondolataival irányította egy mozgássérült férfi a számítógépet, amellyel sakkozott. A szenzációs tudományos kísérletet Elon Musk agyimplantátumokkal foglalkozó cége, a Neuralink hajtotta végre. A búvárbalesetben lebénult férfinak mikrochippel ellátott implantátumokat ültettek be az agyába, amellyel ezután képes volt érintés és vezeték nélkül mozgatni az egeret.