Legfrissebb tartalmak

2:07
Híradó
2022. október 26. 19:39

Klicsko: Az oroszok arra törekednek, hogy tömegek maradjanak fűtés nélkül a télen

Kemény télre készül Ukrajna, miután a közelmúltban végrehajtott orosz rakéta- és dróntámadások súlyos károkat okoztak az ország energiaellátásában. A kijevi kormány szerint Moszkva a civileken bosszulja meg az ukrán csapatoktól elszenvedett háborús kudarcokat. Az orosz hadsereg közben veszteségei ellensúlyozására, elrettentésképpen egyszerre több helyszínen is nukleáris hadgyakorlatot tartott.
2:21
Híradó
2022. október 26. 19:34

Az indiaiak már most büszkék Nagy-Britannia új miniszterelnökére, a Munkáspárt szerint az ő bukása is csak idő kérdése

Washingtonban még csak a nevével ismerkednek, Indiában viszont már most büszkék az Egyesült Királyság első hindu miniszterelnökére. Rishi Sunak kinevezését bel- és külföldön egyaránt nagy várakozások övezik: az elmúlt hetek kormányzati botrányai után neki kellene kivezetnie a szigetországot az elődei által okozott súlyos politikai és gazdasági válságból.
2:26
Híradó
2022. október 26. 19:25

„A stíluson lehet javítani, de a szervilizmuson nem nagyon” – kiállt Pankotai Lili mellett a pécsi egyetem bölcsészkarának dékánja

„A stíluson lehet javítani, de a szervilizmuson nem nagyon” – így reagált a Pécsi Tudományegyetem bölcsészkarának dékánja arra, hogy az iskolája elhatárolódott Pankotai Lilitől. A 18 éves diáklány a pedagógusok melletti szimpátia tüntetésen szólalt fel még vasárnap. A szövegében trágár szavakat is használt, emiatt sokan támadják. Tegnap este a támogatói tartottak flashmobot Pécsen.
2:16
Híradó
2022. október 26. 19:20

Havonta másfél milliót kap Szijjártó Péter a győri Széchenyi Egyetem kuratóriumi tagságáért

Havi másfél millió forint fizetést kap Szijjártó Péter külügyminiszter a győri Széchenyi Egyetem kuratóriumi tagságáért – írta meg a 24.hu. A miniszteri és képviselői fizetésével együtt így havonta majdnem 5,5 millió forintnyi közpénzt kap. A Jobbik szerint egy polgári demokráciában semmi helye aktív minisztereknek egyetemek vezetésében, azt pedig felháborítónak tartják, hogy ezért ennyi pénzt kap.
2:16
Híradó
2022. október 26. 19:08

„Minden nap időzített bombán ülünk” – nem készült központi szabályozás az életveszélyes ételallergiás gyerekek érdekében

Nem készült központi szabályozás az életveszélyes ételallergiás gyerekek érdekében, így indult a tanév. Az Anafilaxiás Allergiásokért Egyesület szerint ez valódi időzített bomba. Januárban egy kisfiú meghalt, miután egy újpesti iskolában mogyorótartalmú tortát evett. Ezután kérték a szakmai szervezetek a kormányt, hogy foglalkozzon komolyabban a problémával. A Belügyminisztérium szerint jelenleg is folynak az egyeztetések az ügyben.
1:35
Híradó
2022. október 26. 18:57

Félrement egy átutalás, csalóknak adtak 50 milliót a Magyar Vízilabda Szövetségnél

Mintegy 50 millió forint tűnt el a Magyar Vízilabda Szövetségnél, amikor a spliti Európa-bajnokság szállásának kifizetésekor félrement egy átutalás – erről elsőként a 444 írt. Híradónkat a rendőrség arról tájékoztatta, hogy csalás miatt nyomoznak. A feljelentést maga a szövetség tette. Hogy az ügynek köze van-e Vári Attila szövetségi elnök két héttel ezelőtti váratlan lemondásához, arról ma hiába érdeklődtünk.
2:02
Híradó
2022. október 26. 18:55

Egyik tárgyalásról a másikra vitték a sofőrt, aki villanyoszlopot, kerítést, fát tarolt le Porschéjával

Sajnálja, hogy kárt okozott, de reméli, méltányolják, hogy kifizette a rongálást – ezt mondta az utolsó szó jogán a nagykállói sofőr, aki Porschéjával a rendőrök elől menekülve 140 kilométer per órás sebességgel lesodródott az útról, majd autót, villanyoszlopot, kerítést, fát zúzott le májusban, Nyíregyházán. 1 év 6 hónap börtönt kapott jogerősen, és 4 évig nem vezethet.
2:04
Híradó
2022. október 26. 18:40

11 évet kapott az Andrássy úti luxusóraboltot kifosztó kazah férfi

11 évet kapott az egyik Andrássy úti luxusóraboltot 2014-ben kifosztó négyfős banda kazah tagja, orosz társát hat és fél évre ítélték. Két rablót még keresnek. Mindannyian egy orosz bűnszervezetnek dolgoztak, amely európai luxusboltok kirablására specializálódott. Az egyik rabló az utolsó szó jogán azt mondta, hogy szégyelli, amit tett, a másik pedig majdnem elsírta magát.
1:52
Híradó
2022. október 26. 18:30

Felborult a terepjáró, amiben tizenegy illegális bevándorló zsúfolódott össze, egyikük meghalt

Meghalt egy illegális határátlépő, miután a terepjáró, amiben utazott felborult az éjjel a Csongrád-Csanád megyei Balástya határánál. Rajta kívül még tízen voltak a kocsiban, egyikük súlyosan, kilencen pedig könnyebben megsérültek. Hevesvezekénynél egy autós gázolt halálra egy biciklist. A Vas megyei Kisrádócnál pedig ittas sofőr kezdett előzésbe, de összeütközött a szemből érkező kisbusszal, amiben egy anya és 11 éves lánya ült. Mindhárman megsérültek. 
1:52
Híradó
2022. október 26. 18:14

Teherautóval ütköztek, nagypapa és tízéves unokája halt meg Békéscsabánál

Egy nagyapa és 10 éves unokája vesztette életét kedden délután Békéscsabánál. Egy szemből érkező teherautónak ütköztek. A férfi beszorult a roncsba, és szinte azonnal meghalt. A kisfiú valószínűleg nem volt bekötve, az ütközéstől kirepült a kocsiból. A mentők hosszú időn keresztül küzdöttek az életéért, de már őt sem lehetett megmenteni. Még vizsgálják a rendőrök, hogy a nagyapa miért sodródott át kocsijával a szemből érkező teherautó sávjába.  
8:47
Házon kívül
2022. október 26. 14:51

„Ha innen ki kell költözni, engem innen lábbal előre” – a 90 éves Aranka néni alig hall, nehezen jár, de most bíróságon küzd a lakhatásáért

A 90 éves Aranka néni alig mozdul ki otthonról, a múlt héten azonban bíróságra kellett mennie, mert az állam beperelte. Őt és lakótársait is a kilakoltatás fenyegeti, mindannyian egy pusztuló budai házban élnek, egy gyönyörű, ősfás parkban – a már 15 éve nem működő Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet területén. A lakók sorsáról a Külügyminisztérium dönthetne, de inkább perel.