GYERMEKOTTHON

Osváth Zsolt: Ha engem akkor nem visznek el intézetbe, lehet, hogy egy drogos, alkoholista, bűnöző, vagy egyszerűen halott vagyok

Osváth Zsolt: Ha engem akkor nem visznek el intézetbe, lehet, hogy egy drogos, alkoholista, bűnöző, vagy egyszerűen halott vagyok

4:39
Az álommelóAz álommeló: Erre fordítják a Bátor Bubi és a Szeretet Maci értékesítésből összegyűlt több mint 1 millió forintot
2024. április 4. 8:30

Az álommeló: Erre fordítják a Bátor Bubi és a Szeretet Maci értékesítésből összegyűlt több mint 1 millió forintot

Pataki-Szomolányi Tímea, a Tündérpakk Közhasznú Alapítvány megálmodója saját maga is megtapasztalta azokat a nehézségeket, amelyeket azok az emberek élnek át, akiken az alapítványán keresztül nap mint nap próbál segíteni. Az álommeló csapatai a 2. évadban is rászoruló gyermekek részére ajánlották fel az egyedi tervezésű plüssállatok értékesítéséből befolyt összeget. Timi az rtl.hu-nak arról mesélt, hogy Balogh Levente hogyan került kapcsolatba az alapítványával, és arra kitért, hogy az idén összegyűjtött több mint 1 millió forint adományt milyen célokra fogják fordítani. 
2:58
Az álommelóSoós Anna: Nekem a gyerekek sorsa ugyanúgy fontos, mint Balogh Leventének
2024. március 31. 18:06

Soós Anna: Nekem a gyerekek sorsa ugyanúgy fontos, mint Balogh Leventének

Soós Anna azért hagyta ott a tanári pályát, hogy Balogh Levente elnöki asszisztense lehessen. Anna számára pedagógusi végzettsége miatt is mindig fontos volt, hogy támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek ügyét, éppen ezért nagyon magáénak érezte Az álommeló plüsskészítős feladatát. Hatalmas öröm töltötte el, amikor megtudta, hogy több mint egymillió forintot sikerült összegyűjteniük a Tündérpakk Alapítványnak. Anna az rtl.hu-nak arról mesélt, hogy a műsor előtt milyen jótékonysági tevékenységekben vett részt, de arra is kitért, hogy csapatával hogyan sikerült behozniuk azt a hátrányt, amibe miatta kerültek a feladat során. 
6:05
Reggeli„Zárt gyermekintézményi struktúrában magától értetődő a bántalmazás és elhanyagolás”
2024. március 4. 7:48

„Zárt gyermekintézményi struktúrában magától értetődő a bántalmazás és elhanyagolás”

A jelzőrendszeri tagoknak kötelességük jelzéssel élni – mondja Boros Ilona, a Társaság a Szabadságjogokért Egyenlőségprogramjának vezetője, aki a gyermekvédelmi rendszer működéséről beszélt a Reggeliben. A szomszédoknak, ismerősöknek nincs ilyen kötelezettségük, de van a gyermekotthon dolgozóinak, nevelőknek. Nem életszerű, hogy egy A4-es lapra van kifüggesztve egy intézményben, hogy kit lehet hívni, ha baj van, a gyerekek nem fognak felhívni egy vadidegent, ha egy ismerős nevelőnek sem tudnak beszámolni a bántalmazásról. Jelenleg 23 ezer gyerek él szakellátásban, 7 ezer intézményekben. Azok maradnak intézményben, akik speciális szükségletük miatt – magatartási probléma, pszichés nehézség, emberkereskedelem áldozatai – nem kerülhetnek nevelőszülőkhöz.
7:53
Reggeli50 ukrán gyereket mentett meg a hős igazgató attól, hogy Oroszországba deportálják
2024. február 26. 7:59

50 ukrán gyereket mentett meg a hős igazgató attól, hogy Oroszországba deportálják

„Amikor odamész golyóálló mellényben az óvóhelyhez, ahová anyák érkeznek a gyerekeikkel, akkor elszégyelled magad, mert rajtuk nincs ilyen, pedig kellene” – Dörmer Csaba, a Fókusz riportere nem először járt Ukrajnában a háború kitörése óta. Most hat napot töltött ott. Azt mondja, teljesen más képet mutat Kárpátalja, és mást a herszoni terület. Ott elképzelhetetlen feszültségben próbálnak élni az emberek. Ahogy egy ott élő fogalmazott: nem tudhatják, mikor és hol csapódik be a következő rakéta. Dörmer Csaba egy gyermekotthon igazgatójával is forgatott, aki elmesélte, hogy hogyan akadályozta meg, hogy ötven gyereket Oroszországba deportáljanak átnevelés céljából. De a Fókusz riportere arról is beszélt, milyen érzés volt golyóálló mellényben dolgozni és mit mondanak a helyiek, mikor érhet véget a háború. 
7:36
ReggeliMagyarországon több mint százezer gyerekre a saját családja a legveszélyesebb a világon
2023. október 16. 8:08

Magyarországon több mint százezer gyerekre a saját családja a legveszélyesebb a világon

A családokból kiemelt gyerekek akárhány éves kortól nevelőszülőkhöz kerülhetnek, 12 éves kor alatt azonban mindenképpen nevelőszülőhöz kellene kerülniük, de akkora hiány van az erre vállalkozó személyekből, hogy erre nem mindig van lehetőség. Gyurkó Szilvia, a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány vezetője a Reggeliben úgy fogalmazott: Magyarországon 100-140 ezer olyan gyerek van, akinek a saját családja a legveszélyesebb hely a világon. Az sem ritka, hogy ezek a gyerekek számos lakásotthont, nevelőszülőt járnak be, vannak, akik 18 éves korukig 60-70 felnőtt környezetében nőnek fel. „Ennyi felnőtt mellett jól lenni, hihetetlen belső erőforrást igényel” – fogalmazott a szakértő. Gyurkó Szilvia arról is beszélt, hogy mikor válhat valaki nevelőszülővé, és jellemzően milyen esetekben emelik ki a gyereket a családból.