ÁTLAGKERESET

6:48
FókuszMennyi az átlagkereset Európában? – minden, amit a bérekről és adózásról tudni érdemes
2025. február 17. 11:00

Mennyi az átlagkereset Európában? – minden, amit a bérekről és adózásról tudni érdemes

A skandináv országok közül Dánia az egyik legkedveltebb célpont a munkavállalók számára, hiszen a bérek magasak, az életszínvonal kiemelkedő, és az állami ellátórendszer is jól működik. De vajon mennyit lehet keresni Dániában? Hogyan alakul az adózás, és milyen megélhetési költségekkel kell számolni? Cikkünkben részletesen bemutatjuk az átlagbéreket és a megélhetési feltételeket.
4:48
ReggeliNőttek a politikusi fizetések – az európai miniszterelnökök között Orbán keres a legjobban az átlaghoz képest
2024. május 8. 8:42

Nőttek a politikusi fizetések – az európai miniszterelnökök között Orbán keres a legjobban az átlaghoz képest

Az átlagjövedelem növekedésével együtt emelkedtek a politikusi fizetések is, bár eddig sem kerestek rosszul. A Reggeliben Bucsky Péterrel, a G7 gazdasági portál munkatársával arra kerestük a választ, mekkora a magyar parlamenti képviselők fizetése a külföldi kollégáikhoz képest, és hogy lehet az, hogy ekkora fizetésekből mégsem tudnak félretenni, és hogy miért trend az, hogy a legszegényebb országoknak vannak a leggazdagabb politikusai.
1:57
HíradóNőtt az átlagkereset, de a fizetések háromnegyede nem éri el az átlagot
2024. április 24. 19:14

Nőtt az átlagkereset, de a fizetések háromnegyede nem éri el az átlagot

Már meghaladja a 600 ezer forintot a teljes munkaidőben dolgozók bruttó átlagkeresete a Központi Statisztikai Hivatal friss adatai szerint. A nettó átlagkereset is 400 ezer forint fölé került, ugyanakkor szakértők szerint a dolgozók háromnegyede kevesebbet keres az átlagfizetésnél. A bérek a magánszektorban kevésbé, az államiban jobban nőttek, főként a tanári fizetések emelkedése miatt. 
2:18
HíradóEgy évtizede nem volt erre példa: 3 százalékkal csökkent az átlagkereset vásárlóértéke
2024. február 23. 18:25

Egy évtizede nem volt erre példa: 3 százalékkal csökkent az átlagkereset vásárlóértéke

Minden második munkavállaló elégedetlen a fizetésével az idei béremelések után – az egyik legnagyobb állásközvetítő, a Trenkwalder friss kutatása szerint. Attól tartanak a dolgozók, hogy tovább romlik az anyagi biztonságuk. A KSH tegnap közölte, hogy az átlagkereset vásárlóértéke majdnem 3 százalékkal csökkent tavaly, amire több mint egy évtizede nem volt példa Magyarországon.
1:31
HíradóElszomorító számok: Budapesten a legnehezebb albérletet fizetni a keresetekhez viszonyítva
2024. február 22. 17:49

Elszomorító számok: Budapesten a legnehezebb albérletet fizetni a keresetekhez viszonyítva

A magyar fővárosban a legnehezebb kifizetni egy átlagos albérletet az átlagkeresetekhez viszonyítva a The Economist című nemzetközi gazdasági lap szerint. Tavaly Budapesten 10 százalékkel tovább nőttek az albérletárak, miközben ráadásul a bérek reálértéke csökkent. A Híradó által megkérdezett ingatlanpiaci szakértő arra számít, hogy idén az albérletek már nem drágulnak tovább.
5:51
FókuszMagyarország a nettó átlagkeresetben is sereghajtó az EU-ban, csak Romániában és Bulgáriában volt kevesebb a fizetés
2023. június 23. 20:43

Magyarország a nettó átlagkeresetben is sereghajtó az EU-ban, csak Romániában és Bulgáriában volt kevesebb a fizetés

Az Ausztriában élő Orsolya azt mondja az áremelkedést ők is érzik, de amíg néhány éve még Magyarországra jöttek vásárolni, mert sok áru olcsóbb volt, mint Ausztriában, ma már ők hozzák haza például a mosóport is mert az jóval olcsóbb nyugati szomszédunknál, mint nálunk. Ausztriában tavaly 8,6százalék volt az infláció, Magyarországon ennek majdnem a duplája 15,3 százalék. Míg Ausztriában az átlagfizetés 1 millió 100 ezer forint volt tavaly, addig nálunk 331 602 forintot kerestek havonta.    
4:11
FókuszLassan jobban megéri bármelyik szomszédos országban dolgozni, mint itthon, Nyugat-Európát pedig esélyünk sincs utolérni belátható időn belül
2023. május 4. 20:13

Lassan jobban megéri bármelyik szomszédos országban dolgozni, mint itthon, Nyugat-Európát pedig esélyünk sincs utolérni belátható időn belül

Magyarországon a harmadik legrosszabb a munkabér az egész EU-ban, annyira a sor végén kullogunk, hogy Németország és Dánia már elérhetetlen távolságban vannak. Persze mindkét országban kiemelkedően keresnek a munkavállalók, de a teljes EU átlaga is két és félszerese a hazai órabérnek. Magyarországnak évtizedekre lenne szüksége a felzárkózáshoz, de erre is csak akkor van esély, ha változtat a stratégiáján.
2:32
HíradóJól mutat a statisztikában a fizetések jelentős emelkedése, de 15 éve nem zuhant akkorát az értékük, mint most
2023. március 28. 18:01

Jól mutat a statisztikában a fizetések jelentős emelkedése, de 15 éve nem zuhant akkorát az értékük, mint most

A 2008-as válság óta nem esett akkorát a fizetések értéke, mint januárban. Ezt a Portfolio elemzője mondta az RTL Híradónak a Központi Statisztikai Hivatal januári kereseti adatai alapján. Hiába emelték a béreket, az infláció miatt 7,6 százalékkal kevesebbet érnek, mint egy évvel korábban. A Magyar Nemzeti Bank arra számít, hogy a következő hónapokban már lassulni kezd az infláció, de éves szinten még közel 20 százalékos is lehet 2023-ban.
4:05
FókuszA bruttó átlagkereset csaknem nyolcszorosát keresték a tavalyi szezonban az NB I-es focisták
2023. február 21. 18:38

A bruttó átlagkereset csaknem nyolcszorosát keresték a tavalyi szezonban az NB I-es focisták

Átlagosan 3,8 millió forint érkezett egy NB I-es focista bankszámlájára havonta a 2021-es pénzügyi évben, azaz egy év alatt csaknem 36 százalékkal, egymillió forinttal többet vihettek haza – számolta ki az Mfor az UEFA friss jelentése alapján. Mivel magyarázhatók ezek a bérek, és európai szinten hol helyezkednek el ezek más első osztályú labdarúgók fizetéséhez képest? A Fókusz riportjából kiderül.
2:28
HíradóHiába az átlagbérnövekedés, a fizetések vásárlóértéke a rekordinfláció miatt már tavaly csökkenni kezdett
2023. január 4. 17:48

Hiába az átlagbérnövekedés, a fizetések vásárlóértéke a rekordinfláció miatt már tavaly csökkenni kezdett

Bruttó 510 ezer forintra emelkedett tavaly októberre az átlagbér Magyarországon – állítja most közzétett jelentésében a KSH. Ez 18 és fél százalékos növekedés az egy évvel korábbi adathoz képest. A gazdaságfejlesztési miniszter a gazdaság jó teljesítményével indokolta az adatot. A Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgatója emlékeztetett: hiába a béremelkedés, a fizetések vásárlóértéke a rekordinfláció miatt már tavaly csökkenni kezdett.