A színész, aki beleszületett az Élet nevű játékba
2017. április 29. 8:05
A vasárnapi Portréban Magyar Attila, becenevén Fater, „shakespeare-i” történeteit hallhatják.
Az első színházi élménye ötéves korában még Debrecenben volt, ami pontosan annyira nyűgözte le, mint amennyire félt tőle. Attilának már akkor is kreatív meglátásai voltak, a Mikulás ünnepségeket is színdarabnak látta, később pedig saját kezűleg épített színházat, amelyben főszereplőként szórakoztatta a szüleit.
A Színművészeti Főiskola előtt is nagyon sokat tevékenykedett amatőr színtársulatokban, azt mondja abban az időben, Debrecenben két csoportba tartoztak a művészetet képviselő fiatalok, vagy színésznek készültek, vagy rock zenésznek. Így lett legendás jó barátságban a Tankcsapdával, és Hajdú Steve-vel is. De a legtermészetesebb közeg volt Debrecenben a nagyok között felnőni, ahol az egyik szomszéd Eszenyi Enikő szülei, Szarvas József, vagy Cserhalmi György voltak. A gimnáziumi évei alatt munkát is vállalt, segédmunkás, kőműves, burkoló, plakátragasztó, de még virágbolti eladó is volt.
Viccesen meséli el, hogy bizony ő már akkor feltalálta a hat éves gimnáziumot. S ugyan az iskolarendszert diákként meg akarta változtatni, mégis azt mondja, az ember beleszületik az élet nevű játékba, ahol a szabályokat nem magunk hozzuk, s a dobókocka néha hatos, néha nem. „Nyuszómuszónak” lenni hatos dobás volt, de a színházi munkáit is mind annak tartja. A Ben Hur, a szerelemes Shakespeare, a Shakespeare live, és a Panel Ninja is mind, mind kedvencei közé tartoznak. S habár a munkáját imádja, azt mondja, ha bolgárkertész jogdíjat kaphatna, akkor nem színész, hanem otthon ülő, teraszon olvasó férfiember lenne. Magyar Attila a hétköznapi ember humorával, és egy kis stund up comedy-vel fűszerezte meg a Portré beszélgetést.
A teljes adást ITT nézheti meg.
Ami az adásból kimaradt, a humor tanulható: