Portré

Schmied Zoltán: Ennél többet már nem biztos, hogy tudok dolgozni

rtl.hurtl.hu

2024. június 12. 9:56

Sportiskolába járt, aztán orvosi egyetemre, majd felvették a főiskolára és színész lett belőle. Schmied Zoltán mára az ország egyik legismertebb és legelismertebb színésze, és a pályáját nézve kívülről úgy tűnik, mindig jó helyen volt. „Voltak azért egzisztenciális problémáim” – árnyalta a képet a Portréban, de azt elismerte, hogy szerencséje volt. A mi kis falunk szeretett papja és a Gólkirályság Krammer Lászlója mindig tudta, hogy édesapa szeretne lenni, de azt is, hogy másképp csinálná, mint a saját apja. Mostohaapja azonban nagy hatással volt rá: miatta lett Liverpool-szurkoló, és rockzenét is miatta hallgatott fiatalkorában. Megkönnyíti-e ma egy magyar színész életét, ha sorozatokban szerepel? Miért látja úgy, hogy egzisztenciális szempontból nehéz továbblépnie itthon annak a színésznek is, aki sokat dolgozik? Melyik előadását ajánlja, és mit szólnak a gyerekei, ha játszani látják? Schmied Zoltánnal Barabás Éva beszélgetett, a teljes interjút az RTL+ oldalán lehet megnézni. 

#Portré#Videó#barabás éva#A mi kis falunk#pap#Gólkirályság#színész#RTL+#Kultúra

Címlapról ajánljuk