Reggeli

Mautner Zsófi 20 éve a gasztronómia élvonalában

rtl.hurtl.hu

2025. február 7. 14:21

Mautner Zsófi idén ünnepli pályafutásának 20. évfordulóját, és ennek apropóján izgalmas eseményekkel készül. Egy nagyszabású rendezvényt szervez, valamint egy különleges receptgyűjteményt is kiad, amely a legjobb recepteket fogja tartalmazni az elmúlt két évtizedből és 17 szakácskönyvéből.

Új könyv az Alföld süteményeiről

A jubileumi kiadvány mellett megjelenik Mautner Zsófi 18. szakácskönyve is, amely a falusi gasztronómia világába kalauzolja az olvasókat. A személyes kötődés miatt különösen fontos számára az Alföld konyhája, ezért legújabb könyvében az ottani hagyományos süteményeket mutatja be.

Nemzetközi gasztrokalandok

Mautner Zsófi továbbra is aktívan részt vesz a nemzetközi gasztronómiai életben. Nemrég tért haza Ausztriából, ahol egy három Michelin-csillagos étterem meghívására egy téli zöldségek tematikájú rendezvényen vett részt.

Márciusban New Yorkba utazik

A következő nagy esemény Mautner Zsófi számára a New Yorkban megrendezésre kerülő női gasztrokonferencia lesz, ahol a világ leghíresebb női séfjei találkoznak és osztják meg tapasztalataikat.

Michelin-csillagos séffel a Fény utcai piacon

Különleges élmény volt számára a három Michelin-csillagos séf, Dani Garcia budapesti látogatása, akit ő vezetett körbe a Fény utcai piacon.

Mit tudnék mutatni egy három Michelin-csillagos szakácsnak?

– tette fel magának a kérdést, de végül az esemény hatalmas sikerrel zárult.

 

#Reggeli#rtl#adásrészletek#Videó#mautner zsófi#konyha#étel#főzés#szakácskönyv#jubileum