Ne hagyd, hogy az óraátállítás megviselje a rutinodat – Így készülj fel rá!
2025. március 29. 7:11
Az óraátállítás egyik legnagyobb nehézsége, hogy egy órával eltolódik a megszokott rutinunk, ezáltal felborul a bioritmusunk. Mit tudunk tenni annak érdekében, hogy könnyebben vegyük az ezzel járó nehézségeket és gyorsabban visszakerüljünk a mindennapi kerékvágásba? Hoztunk nektek pár tippet, hogy bosszankodásmentesen teljen az átállítás utáni hét!
Erre figyelj oda mindenképp
A rutin felborulása kellemetlenségekkel járhat, vígaszdíj azonban, hogy pár nap elegendő a teljes átálláshoz. A legjobb megoldás, amivel minden probléma orvosolható, ha már az előző napokban is próbálunk apró lépésekben változtatni a megszokott kerékvágáson. Íme pár alvást segítő praktika!
Ez a fokozatos átállás gördülékenyebb napokat jelenthet számukra a hét további részében.
Próbáljuk meg kis lépésekben, pár perccel előrébb tolni a napunkat. Az alvási időnk mellett gondoljunk az étkezés újraütemezésére is, hiszen a belső óránk egyből jelez majd, amikor megéhezünk a szokott időpontban.
A rutint a vasárnap délutáni depresszió is nehezíti. Íme pár tanács a legyőzésére!
Tippek a gyors átálláshoz
- Próbáljuk meg 15-20 perccel előrébb tolni az alvási periódusunkat már az előző napokban is!
- Minden étkezésnél együnk előbb, mint amit megszoktunk. Hogy könnyebben menjen állítsunk jelzéseket a telefonunkba!
- Iktassunk be délutáni rövid pihenőket, akár 5 perc is életmentő lehet a hétköznapokon!
- Alakítsunk ki alvásra előkészítő rutinokat, vegyünk hosszú, forró fürdőt, relaxáljunk, vagy igyunk nyugtató hatású teát!
- Fárasszuk le magunkat! Egy esti séta, vagy egy kis mozgás hatására egyből szívesebben bújunk ágyba!
- Mérsékeljuk a kék fényt! Az elektronikus eszközeink fénye rontja a pihenésünk minőségét, ezért próbáljuk meg csökkenti a képernyőidőnket ezekben a napokban!
- Vessük be a csodaszert! A melatonin segíthet egyszerűbben átlendülni az alvászavarokon, de csak csak akkor alkalmazzuk, ha huzamosabb ideje szenvedünk álmatlanságban.
Az esti rutin kialakításához további tippek itt!
Videónkból pedig azt is megtudhatod, hogy meddig tart majd a változás hatása:
Tudtad?
Az óraátállításkor épp olyan tüneteket észlelünk, mint jet lag-kor. Jet lagnek hívjuk azt a jelenséget, amikor több időzónán keresztül utazunk, és a nagy időeltolódás megviseli a szervezetünket. Mellékhatásai a fáradékonyság, a levertség és a lobbanékonyság.
Tudd meg te is cikkünkből, hogy mikor kell pontosan átállítani az órát hétvégén!
Kép forrása: Pexels.com