REGGELI

10:38
ReggeliRácz Jenő a Duchenne-szindrómás Ádi megsegítésére gyűjt
2024. május 30. 11:25

Rácz Jenő a Duchenne-szindrómás Ádi megsegítésére gyűjt

Rendkívüli formában van Rácz Jenő, ami nem is csoda, hiszen a Sztárbox óta nem adta fel a kesztyűzést, a mai napig eljár edzésekre. A séf persze a ringen kívül sem tétlenkedik, szombaton nyílik ugyanis a Lupa-tónál új vendéglátóhelye, ahol meglepő ételt fog készíteni: hamburgert. Hamarosan másik nagy projektbe fog. Külföldön, de Európán belül fog új éttermet nyitni, de a részletekről még sokat nem árult el, még a Reggeli műsorvezetőinek sem. A legfontosabb ügy amiben Rácz Jenő is részt vesz azonban nem a gasztronómiához kötődik: az Egy Lépéssel Több alapítvány nagyköveteként családok segítésére törekszik, idén egy debreceni kisfiúnak, a hároméves Kneifel Ádinak gyűjtenek, aki súlyos izomkárosodással járó Duchenne-szindrómában szenved, és egyetlen esélye egy drága amerikai génterápiás kezelés, mely azonban 1,3 milliárd forintba kerül. A részletekről többet is megtudhatnak a teljes interjúból, mely fent visszanézhető.
5:30
ReggeliKözlekedési szakértő: A verőcei hajóbaleset olyan volt, mintha nekibicikliznénk a falnak bukósisak nélkül
2024. május 30. 9:30

Közlekedési szakértő: A verőcei hajóbaleset olyan volt, mintha nekibicikliznénk a falnak bukósisak nélkül

Nagyon komoly szabályai vannak, hogyan közelíthet meg egy kishajó – például egy motorcsónak – egy nagyhajónak minősülő vízi járművet, mondjuk egy szállodahajót, hangsúlyozta a Reggeli stúdiójában Szalma Botond közlekedési mérnök, aki szerint éppen ezért a verőcei hajóbaleset szakmailag jóval egyszerűbb kérdés, mint a Hableány öt évvel ezelőtti tragédiája. Persze a vizsgálat lezárultáig nem érdemes előre ítélkezni, egy dolgot látni, hogy a vízirendőrség jól tette a dolgát, tette hozzá a szakértő. Hogy Szalma Botond szerint hogyan történhetett a baleset, kiderül a teljes beszélgetésből.
7:21
Reggeli„Még mindig jobb, mint a prostitúció” – a béranyaság nem legális, viszont sokaknak csak így lehet gyermeke
2024. május 29. 8:05

„Még mindig jobb, mint a prostitúció” – a béranyaság nem legális, viszont sokaknak csak így lehet gyermeke

Durica Katarina a Mennyit adtál érte? című regényében tematizálja a béranyaság kérdését. Könyve a gyermek utáni vágyról szól, olyan meddő párokról, akiknek nem lehet gyerekük ezért mindent megtesznek, hogy szülőkké válhassanak – mesélte az írónő. Találkozott béranyákkal, petesejtdonorokkal, olyan gyerekekkel, akik ilyen módszerrel születtek. Katarina három gyermek édesanyja, sok időt tölt játszótereken, ott ismerkedett meg egy olyan anyukával, akinek petesejtdonorral született gyermeke. A béranyák, akikkel Katarina beszélt, mind anyagi gondokkal küzdöttek. A videóban elmeséli, hogy milyen történetekkel találkozott, miért egyre népszerűbb a béranyabiznisz, és mennyibe kerül egy ilyen „szolgáltatás”, illetve milyen veszélyekkel kell számolni.
7:27
ReggeliPablo Escobar forog a sírjában – akkora üzlet a kiberbűnözés, hogy ma már neki is profilt kéne váltania
2024. május 27. 10:58

Pablo Escobar forog a sírjában – akkora üzlet a kiberbűnözés, hogy ma már neki is profilt kéne váltania

Ha szervezett bűnözésről beszélünk, ma már nagyobb a biznisz a kibertámadásokban, mint a kábítószerben – mondta Bor Olivér kiberbiztonság- és kommunikációs szakértő a Reggeliben. Két évvel ezelőtt a Direkt36 tárta fel, hogy orosz hackerek megtámadták a magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium informatikai rendszerét, ezzel számos belső és érzékeny adathoz jutottak hozzá. A külügyminisztérium akkor ezt kampányhazugságnak minősítette. A szakértő a elmondta, mi állhat az ilyen esetek mögött, és azt is, milyen országokban népszerűek az „államilag támogatott” hackertámadások. Sőt, arra is kitért, Magyarország milyen szinten áll a kiberbiztonsági listán.