2017. szeptember 12. 21:30

Izgalmas étel várt a kicsikre a második feladatban is: bárányokat készítettek. Kíváncsi vagy, hogyan értékelte a zsűri az ételeket? Lesd meg itt a kóstolást! Ha pedig tippekre vágysz Zalutól, nézd meg a receptjét.


Rozmaringos bárányborda sárga cukkinis pürével és répachipssel
 

Alapanayagok:

bárányborda, vaj, olaj, só, bors, sárgarépa, sárga és zöld cukkini, rozmaring, ciromsárga – sárga és lila répa
 

Elkészítés:

A 3 színű répát meghámozzuk, majd zöldséghámozóval nagyobb darabokat vágunk belőle, amiket az előmelegített sütőbe rakunk, természetesen sütőpapírt használunk a tepsiben.

A sárga cukkinit kockákra vágjuk és puhára pirítjuk, eközben a zöld cukkinit hasábokra vágjuk és kevés olajon lepirítjuk.

A báránybordát sóval, borssal és rozmaringgal ízesítjük, majd olajon készre sütjük. Az elkészült sárga cukkinit botmixerrel pürésítjük, sóval és borssal, citrom levével ízesítjük.
 

Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!