Szállodaszövetség: 100 milliárd forint várja, hogy elköltsék itthon a SZÉP-kártyákról
2024. január 12. 11:13
2024-re a vendéglátósok jó évet várnak itthon: a téli szünet hosszabbodása, az infláció csökkenése, a SZÉP-kártya visszaalakítása mind nekik kedvez – ezekről beszélt Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke. A repülőjegyek drágulásáról Flesch azt mondta, idáig voltak nagyon alacsonyak a jegyárak, most kezd realizálódni, mennyiért repülünk.
A turizmusban dolgozók örülnek, hogy a SZÉP-kártyát januártól ismét vendéglátó- és szálláshelyeken, illetve szabadidős programokon lehet használni. Közel 100 milliárd forint várja, hogy elköltsék, így a SZÉP-kártya változatlanul fontos szereplője a hazai turizmusnak – erről beszélt Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke a Reggeliben.
Azt gondolják, hogy az infláció csökkenésével maradt annyi pénz a családoknál, hogy többet tudjanak költeni nyaralásra. A 2024-es évet bizakodva nézik a vendéglátásban dolgozók, már nagyon készülnek a belföldön nyaralókra. Már az idei év eleje is jól sikerült, és ez már a második év, ami erősen indul a hazai szállásfoglalások tekintetében. Azzal, hogy az iskola később kezdődik, gyakorlatilag karácsonytól január 8-ig magas foglaltság volt a hazai szállodákban. A legkedveltebb magyar úti célok: Hajdúszoboszló, Hévíz, Sárvár, Zalakaros, Siófok és Balatonfüred.
A repülőjegyek drágulásáról Flesch azt mondta, idáig voltak nagyon alacsonyak a jegyárak, most kezd realizálódni, mennyiért repülünk. A drágulás persze Budapest irányába is érvényes, de ez nem veszi el az utazni vágyók kedvét, Flesch Tamás nem tarja valószínűnek, hogy kevesebb turista jönne hozzánk emiatt. A háborúk miatt kevesebben utaztak, de ez szerinte nem éreztette komolyabban hatását. A szezon majd áprilistól indul be, csak azután lehet majd megmondani, hogyan érintik a turizmust a hadi események.
Flesch Tamás optimista azzal kapcsolatban, hogy a magyar állam megvásárolná a Liszt Ferenc repülőteret – azt várja a beruházástól, hogy új légitársaságok jelennek majd meg a magyar piacon, és a már meglévők sűríteni fogják a járataikat. Szerinte a vásárlásnak akkor van értelme, ha több vendég érkezik az országba.
Hogy mennyibe kerülne a magyar államnak a reptér felvásárlása, azzal az RTL Híradó is foglalkozott korábban: