EMBER

Az emberek egyre nehezebben tudják bebizonyítani, hogy nem robotok

Az emberek egyre nehezebben tudják bebizonyítani, hogy nem robotok

5:40
ReggeliKiderült, melyik életkorban vagyunk a legboldogabbak
2024. szeptember 20. 9:17

Kiderült, melyik életkorban vagyunk a legboldogabbak

Több kutatás is bizonyítja, hogy az élet legboldogabb szakaszai a gyerekkorban és az időskorban vannak: a felmérések szerint 9 évesen és 70 évesen vagyunk a legboldogabbak. A gyerekekkel szemben ekkor még nincsenek nyomasztó elvárások, sokat vannak jelen a saját életükben, az időseknél pedig ez már a megszokott nyugdíjas állapot. Nemcsak a kor, hanem a földrajzi hely is befolyásolja, mennyire vagyunk boldogok. A Vas megyeiek a legboldogabbak az országban, a Nógrádiak a legkevésbé. Hogy mi alakítja a boldogságérzésünket és hogyan tanulhatjuk meg a jelenben élést, arról Kacsur Adrienn pszichológus beszélt.
3:30
Cápák közöttDr. Varga Eszter: Én soha nem üzletbe, hanem emberbe fektetek
2023. október 1. 20:40

Dr. Varga Eszter: Én soha nem üzletbe, hanem emberbe fektetek

A Dental Rituals vállalkozásra Dr. Varga Eszter és Orbók Ilona is lecsapott, majd a pitch után ismét találkoztak a fogászati termékcsalád megálmodójával. „Te gyakoroltál rám eddig a legjobb hatást az összes jelentkező közül” – mondta Eszter, aki úgy érzi, hogy a vállalkozó százszázalékos energiát tesz a munkájába. Ferenczi Eszter Ilonában is mély nyomott hagyott abban a pillanatban, ahogy kinyílt az ajtó: „Már akkor szimpatikus voltál, amikor bejöttél”.
Tudomány-TechNyakunkon a technológia, amellyel a vakok újra láthatnak, sőt még a telepátia is reális jövőkép – mi baj lehet?
2023. június 26. 6:11

Nyakunkon a technológia, amellyel a vakok újra láthatnak, sőt még a telepátia is reális jövőkép – mi baj lehet?

10-20 évbe telhet, mire szélesebb körben elérhetővé válnak az agy-gép interfészek, amelyek súlyos beteg embereknek adhatnak reményt a teljes életre. Ennél kevésbé nemes célokkal, zárt ajtók mögött is dolgoznak a technológia fejlesztésén olyan milliárdosok, mint Elon Musk. Égetően fontos a terület szabályozása, ha nem szeretnénk, hogy a jövőben hekkerek törjék fel az agyunkat. Interjú Dr. Meszéna Domokossal, az TTK Integratív Idegtudományi Csoport és a Harvard Medical School kutatójával.
2:06
Zöld HírekAhol megbolygatjuk a természetet, ott nagyobb eséllyel terjednek át állati kórokozók az emberre
2020. augusztus 22. 18:00

Ahol megbolygatjuk a természetet, ott nagyobb eséllyel terjednek át állati kórokozók az emberre

Ahol megbolygatjuk a természetet, ott sokkal nagyobb eséllyel terjednek át a koronavírushoz hasonló állati kórokozók az emberre – bizonyította be egy nemrég publikált kutatás. A természetpusztítás ugyanis kedvez azoknak a fajoknak – például a denevéreknek és a patkányoknak –  amelyek a legtöbb veszélyes betegséget hordozzák. Az általunk megkérdezett kutató szerint csak az önmérséklet jelenthet védelmet az állati eredetű járványok ellen.