Belföld

Szijjártó Péter Indiában jelentette be, hogy felgyorsítják a paksi bővítést

Dévai LászlóDévai László

2022. május 27. 15:26

De bepörögnek a napenergia-beruházásokat is.

Szijjártó Péter Delhiben a közmédiának nyilatkozva közölte: annak érdekében, hogy Magyarország fel tudja gyorsítani a napenergia-beruházásokat, csatlakozott az indiai, francia alapítású Nemzetközi Napenergia Szövetséghez, amelynek célja, hogy a tagországaiban hozzájáruljon a napenergia felhasználását elősegítő technológiák és beruházások végrehajtásához – írja az MTI.

A miniszter közlése szerint indiai tárgyalópartnereivel egyetértettek abban, hogy egy nagyon komoly energiaellátási válságsorozat felé halad a világ, és az elkövetkezendő időszakban azok az országok tudhatják majd magukat biztonságban, amelyek a saját maguk által használt energiának legalább egy jelentős részét maguk állítják elő.

Ezért, ahogy Indiában is komoly hangsúlyt fektetnek a nukleáris energiára, úgy mi, Magyarországon is felgyorsítjuk a paksi atomerőmű építését, hogy az 2030-ra már kereskedelmi üzembe állhasson, és felgyorsítjuk a napenergia-beruházásainkat is annak érdekében, hogy a nukleáris és a napenergia együtt kiadja azt a helyzetet, hogy 2030-ra a magyar villamosenergia-előállítás 90 százaléka már karbonsemleges legyen

– mondta Szijjártó.

Szijjártó Péter egyébként csütörtökön Delhiben egy indiai-magyar üzleti fórumon vett részt. A magyar külügyminiszter elmondta, hogy India rendelkezik a világ hatodik legnagyobb gazdaságával, és elképesztő gazdasági növekedést tudott felmutatni az elmúlt években.

Szerinte a magyar gazdaság is profitált ebből a gyors indiai növekedésből, hiszen számos nagy indiai vállalatcsoport hajtott végre komoly beruházást Magyarországon; több ezer embert alkalmaznak már, és a magyar vállalatok is egyre nagyobb sikereket érnek el az indiai piacon.

Korábban az rtl.hu is megírta, hogy a Waberers a munkaerőhiány miatt kénytelen volt indiai vendégmunkásokat alkalmazni, hogy ne kerüljön veszélybe a cég működése.

A külügyminiszter szerint a két ország közötti kereskedelmi forgalom hatalmas rekordot döntött meg azzal, hogy a történelem során először közelítette meg az 1 milliárd dollárt.

Nyitókép: Julien Warnand/MTI/EPA

#Belföld#szijjártó péter#paks#paks2#paksi bővítés

Címlapról ajánljuk