2014. szeptember 25. 20:05

Előétel:
A gyöngytyúk mellének a szűz részét serpenyőben sóval és borssal megpirítottam, a bulgurt sós forró vízzel felöntöttem, a szárított vörös áfonyát vízben puhára főztem, a cukorborsót sós – cukor vízben megfőztem, majd jeges vízben gyorsan visszahűtöttem. Készítettem, egy vinegrettet, dijoni mustárral, fehérbor ecettel, olivaolajjal majd egy miliméteres kockákra vágott hagymával és metélőhagymával összekevertem. A bulgurt összekevetem a vörös áfonyával, cseppnyi citrom levével.

Főétel:

A tyúk mellét sóval és borssal ízesítettem, olajba csillagánizst dobtam, majd beletettem a húst. A burgonyát egyforma vastag karikákra vágtam, kerek tésztaszaggatóval azonos méretű darabokra vágtam. Egy lábosba belehelyeztem a burgonya karikákat, felöntöttem annyi vízzel, amennyi éppen ellepte, majd kakukkfüvet, rozmaringot és vöröshagymát, valamint sót raktam még a vízbe. Kb. 40 perc alatt éppen gyöngyöző vízben főztem meg. Utána a zöldbabot sós – cukros vízben megfőztem, majd jeges vízben gyorsan visszahűtöttem. A tyúkmájat kevés olajon megpirítottam. Készítettem egy cukorszirupot, majd egy marék bazsalikomlevéllel együtt, turmixgépbe tettem. Átszűrtem, pici sóval és citrom levével ízesítettem tovább. (bazsalikom coulis).

 
Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!