2017. szeptember 12. 21:30

Izgalmas étel várt a kicsikre a második feladatban is: bárányokat készítettek. Kíváncsi vagy, hogyan értékelte a zsűri az ételeket? Lesd meg itt a kóstolást! Ha pedig tippekre vágysz Villőtől, nézd meg a receptjét.


Elkészítés:

Meghámozzuk a répákat, a karfiolt kis szemekre szedjük, a balzsamecetből pedig öntünk egy kicsit a serpenyőbe. Belerakjuk a karfiolt, megvárjuk, míg az ecetet kicsit felszívja, majd kis víz is kerül hozzá. Melegen hagyjuk egy picit, majd félretesszük.

A tepsit előmelegített sütőbe tesszük és a húst is. Kb. 10-15 percig sütjük, közben figyeljük, hogy jó-e így, ha jó, félretesszük.

Felforralunk vizet, belerakjuk a bébi répákat, a lila répát felszeletelve, karikákra vágva. Kicsit roppanósra hagyjuk, nem főzzük meg teljesen puhára őket. Aztán megolvasztott vajban serpenyőben átforgatjuk.