"Van egy kis gond" – mélypontjairól és kihívásairól vallott Kapu Tibor (X)
2026. június 23. 16:30
Magyarország negyvenöt évnyi várakozás után küldött ismét kutatóűrhajóst a világűrbe az Ax–4 misszió keretében. Kapu Tibor küldetésspecialistaként hazai egyetemek, vállalatok és kutatóműhelyek tudományos kísérleteit hajtotta végre a földfelszín felett. A magyar kutatóűrhajós összesen 20 napot, 2 órát és 59 percet töltött a világűrben, ebből 18 napot kifejezetten a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén töltött el. A HUNOR Magyar Űrhajós Program 2026. június 25-én nagyszabású rendezvénnyel állít emléket a történelmi utazásnak. A programok között olyan izgalmas kulisszatitkok is előkerülnek majd, mint az űrbéli mindennapok sajátosságai, köztük az a közönséget gyakran foglalkoztató kérdés, hogy miként működik a hajvágás a súlytalanság állapotában.