Elismerte az Egyesült Államok, hogy tárgyalt Ukrajnáról Oroszországgal

rtl.hurtl.hu

2022. november 8. 8:25

A nukleáris katasztrófát akarták mindenképpen megakadályozni.

Jake Sullivan, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója bizalmas megbeszéléseket folytatott magas rangú orosz tisztviselőkkel, és megerősítette, hogy Washington és Moszkva között nyitva állnak a kommunikációs csatornák – írta a Guardian.

Az Egyesült Államoknak és az ukrajnai háború által érintett összes országnak „érdeke” a kapcsolat fenntartása a Kremllel – tette hozzá.

Jake Sullivan azt mondta, akkor vették fel a kapcsolatot Moszkvával, amikor tisztázni kellett a félreértéseket. 

Megpróbáltuk csökkenteni az olyan katasztrófák lehetőségét, mint például az atomfegyverek alkalmazása 

– fogalmazott.

Ugyanakkor azt is megjegyezte, hogy Egyesült Államoknak „kötelessége az elszámoltathatóság”, és ígéretet tett arra, hogy nemzetközi partnerekkel együttműködve „felelősségre vonják az ukrajnai háborús bűnök elkövetőit”.

A Fehér Ház eddig ügyelt arra, hogy Ukrajna részvétele nélkül ne folytasson diplomáciai tárgyalásokat a háborúval kapcsolatban. 

A Wall Street Journal a múlt héten arról írt, hogy Jake Sullivan tárgyalásokat folytatott Vlagyimir Putyin orosz elnök tanácsadóival azzal a céllal, hogy csökkentsék az ukrajnai háború nukleáris konfliktussá való eszkalálódásának kockázatát. 

Nyitókép: Joe Biden amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök a Genfi-tó partján található La Grange-villában rendezett csúcstalálkozón 2021. június 16-án – Fotó: Mihail Mecel/MTI/EPA/Szputnyik

Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!