Idegenek százai segítenek egy hétéves gyereknek hokikártyát gyűjteni, miután a zaklatói ellopták a gyűjteményét
2022. október 27. 21:21
Wynstontól a buszon lopták el a gyűjteményét. A nagymamája felhívására rengetegen jelentkeztek.
Váratlanul ért és nagyon meghatott egy kanadai családot az a támogatás, amit országon belüli és külföldön élő idegen emberektől kaptak, miután kisfiuk egy zaklatási eset során elvesztette értékes hokikártya-gyűjteményét – írja az Upworthy.
Wynston Martin története azután terjedt el az interneten, hogy nagymamája, Carleen Denell Fosseneuve a múlt héten a Facebookon segítségért könyörgött. „Múlt héten, miközben arra várt, hogy felszállhasson a buszra, Wystont zaklatták. Két fiú ellopta a nála lévő hokikártya-gyűjteményét, majd elszaladtak vele. Évek óta építgette a gyűjteményét, és igazi St. Louis Blues-szurkoló. Arra kérek mindenkit, hogy aki megteheti, adományozzon egy-két kártyát neki, hogy Wynston újraépíthesse a gyűjteményét” – írta a nagymama, és hozzátette, hogy nagyra értékelnék a nagylelkűséget.
A CTV Newsnak nyilatkozva Fosseneuve elmondta, hogy a gyereknek majd' megszakadt a szíve, amikor ellopták tőle a kártyáit. Mindannyian feldúltak voltak, mert így látták a kisfiút. „Azt hiszem, bárki így érezne, együttérezne a gyermekével vagy az unokájával, akit bántalmaztak. Szerettük volna jobb kedvre deríteni” – magyarázta.
Fosseneuve hokikártyákat kérő Facebook-felhívása azonnali és nagy visszhangot kapott. „Volt néhány gyerek az Északnyugati Területeken és Nunavutban, akik kártyákat gyűjtöttek Wynston számára. Üzeneteket kaptunk Vancouverből. Érkezett néhány üzenet az Államokból, Chicagóból” – árulta el.
Eközben a barátok és a család, akik eddig is gyűjtötték a kártyákat, hogy a születésnapjára adhassák neki, a közelmúltban történt incidensre való tekintettel hamarabb adták oda a kisfiúnak. A Global News szerint Wynston egy nagy hokikártya-gyártótól is kapott megkeresést, aki felajánlotta, hogy pótolja néhány elveszett kártyáját. „Azt hiszem, sok ember osztozik a kártyagyűjtés örömében, és abban a hokis szellemben, amellyel mindenki a kedvenc csapatát nézi. A támogatás és a kedvesség igazán elsöprő volt”.
Fosseneuve mindenkinek megköszönte, hogy kiállt Wynston mellett a szükség idején, és ezt írta a Facebookon: „Most már van egy új hokicsaládunk Kanada és az Egyesült Államok minden részéről. A kártyagyűjtő családok, edzők, csapatok és szurkolók egyaránt teljes szívvel felkarolták Wynstont! Megosztottak egy-két kártyát a saját magángyűjteményükből, azta! Segítettetek újjáépíteni a gyűjteményét, és ami még fontosabb, újjáépítettétek a kártyagyűjtés iránti szeretetét és a hitét, hogy léteznek olyan nagyszerű emberek, mint ti! Annyira meghatódtunk! Hálás vagyok mindannyiótoknak a szeretetért és a támogatásért, a kedvesség mindig győz!” – írta a bejegyzésben.
Nyitókép: Facebook