Megszólalt Harry herceg nagymamája haláláról, feleségét is beleszőtte
2022. szeptember 12. 11:00
Sussex hercege hálás, apját pedig tiszteli új szerepében.
Harry herceg, a néhai II. Erzsébet királyné unokája közleményt adott ki nagymamája halálával kapcsolatban. A BBC cikke szerint a herceg köszönetet mondott a „Nagyinak” a „jó tanácsokért és a fertőző mosolyáért.”
Harry herceg a közleményben arról ír, hogy II. Erzsébet rendíthetetlen kecsességéhez és méltóságához egész életében hű maradt, és ez most örök öröksége.
Nagymamám, Őfelsége, a királynő életét ünnepelve – és elvesztését gyászolva – mindannyiunknak eszébe jut, hogy milyen iránytű volt oly sokak számára a szolgálat és a kötelesség iránti elkötelezettségében.
Felidézi azokat a szavakat, amelyeket II. Erzsébet férje, Fülöp herceg halála után mondott: „Az élet természetes módon végső búcsúkból és első találkozásokból is áll.”
„Nagyi, bár ez a végső elválás nagy szomorúsággal tölt el minket, örökké hálás leszek minden első találkozásunkért – a legkorábbi gyermekkori emlékeimtől kezdve a veled való első találkozáson át a főparancsnokként való első találkozásig, az első pillanatig, amikor találkoztál drága feleségemmel és megölelted szeretett dédunokáidat” – írta.
A herceg nagy becsben tartja az együtt töltött időt, hozzátette:
tiszteli apját új szerepében, III. Károly királyként.
Mi is mosolygunk, tudván, hogy te és nagyapa most újra együtt vagytok, mindketten együtt, békében
– írta a gyászoló herceg.
Nyitókép: Mark Kerrison / In Pictures via Getty Images