Videók a háború poklából: az ukránok amerikai fegyverekkel rohamoznak meg egy oroszok által megszállt falut

rtl.hurtl.hu

2022. szeptember 9. 15:15

Folytatódik az ukrán ellentámadás.

Már két fronton is zajlik az ukrán hadsereg ellentámadása az oroszok által megszállt területek visszafoglalása céljából, a déli Herszon és a keleti Harkiv körzetében. Ukrán híradások szerint már több települést is visszafoglaltak az oroszoktól.

Az ellentámadás csatáit örökítik meg az alábbi videók. Az első, a Twitteren terjedő felvételen páncélozott, amerikai gyártmányú terepjárókkal, vagyis katonai Humweekkal támad meg egy oroszok által megszállt falut az ukrán gyalogság.

A nem túl jó minőségű felvételen azért jól látható, hogy a Humweek tetejére szerelt nehézgéppuskákkal, mozgás közben folyamatosan lövik a falu házait, majd közel érve a gyalogság kiszáll a járművekből és megrohanja a települést.

A támadás közben különböző járművekről, valószínűleg a támadók mögül gépágyúkkal folyamatosan lövik az oroszokat, a háttérben jól láthatóak és hallhatóak a kisebb robbanások.


Egy másik, jobb minőségű felvételen nem biztos, hogy ugyanaz a támadás látható, de a módszer ugyanaz. Egy Humwee lőállásából egy ukrán katona amerikai gyártmányú Browning nehézgéppuskával tüzel mozgás közben a házak felé. Közben a kép baloldalán látható az orosz géppuskák torkolattüze is.

Ezután az ukrán katona elővesz egy szintén amerikai AT-4-es típusú vállról indítható gránátvetőt, és azzal tüzel az oroszokra.

Mikor elő akar húzni a járműből egy másik, megtöltött gránátvetőt, az oroszok géppuskái már tűz alá veszi a terepjárót, így az ukrán kénytelen visszahúzódni a járműbe. A felvételen angol nyelvű beszélgetés is hallható a katonák között, így valószínűleg az ukrán hadsereghez csatlakozott külföldi önkéntesek is szerepelnek a felvételen.


Nyitókép: Twitter