Itt tart a háború az invázió megindulása után 31 nappal
2022. március 26. 6:33
Oroszország azt állítja, mostantól Kelet-Ukrajnára koncentrál, Franciaország humanitárius műveletet fontolgat, az Egyesült Királyság élelmiszerszállítmányt küld Lengyelországon és Szlovákián keresztül – összefoglaló az elmúlt órák eseményeiről.
- Harkivot továbbra is folyamatosan lövik az oroszok, pénteken közzétettek egy videót, amelyen az látható, hogy segélyért sorban álló emberek közé csapódik egy lövedék.
- Az orosz védelmi minisztérium pénteken azt közölte, hogy katonai műveletének első szakasza befejeződött, és a haderő Ukrajna keleti régiójának „felszabadítására” fog összpontosítani. Az amerikai tisztviselők óvatosak voltak azzal kapcsolatban, hogy ez valóban azt jelenti-e, hogy a Kreml nem támadja a nyugati területeket.
- Volodimir Zelenszkij ukrán elnök sürgette Oroszországot, hogy tárgyaljon a háború befejezéséről, de azt is kijelentette, hogy Ukrajna nem hajlandó feladni egyetlen területét sem a béke érdekében.
- A francia elnök, Emmanuel Macron nemzetközi koalíciót hozna létre, amelynek feladata a civilek evakuálása lenne Mariupolból. Franciaország Törökországgal és Görögországgal dolgozik a műveleten, a következő 48-72 órán belül pedig Vlagyimir Putyin orosz elnökkel is tárgyalnak erről.
- Az amerikai elnök, Joe Biden az ukrán határtól körülbelül egyórás autóútra lévő lengyelországi Rzeszów városába látogatott, hogy kiálljon azon kelet-európai államok mellett, amelyek elítélik az orosz agresszió pusztítását.
- A mariupoli hatóságok közlése szerint 300 ember vesztette életét a múlt héten, amikor egy színház ellen hajtott végre támadást Oroszország.
- Egy orosz parancsnok lábán saját katonái gázoltak át egy tankkal.
- Az orosz elnök pénteken aláírta azt a törvényjavaslatot, amely akár 15 évig terjedő börtönbüntetést ír elő a Kreml által „hamisnak” ítélt információk közzétételéért Oroszország bármely külföldi tevékenységéről.
- Nagy-Britannia kétmillió font (csaknem 900 millió forint) értékben próbál élelmiszerszállítmányokat eljuttatni olyan ukrajnai térségekbe, amelyeket az orosz hadsereg bekerített. Az élelmiszersegélyeket az ukrán kormány kérte. A brit finanszírozással gyorssegélyként összeállított csomagban szárított és konzervélelmiszer, valamint ivóvíz van. A szállítmányok eljuttatására lengyelországi és szlovákiai raktárakat készítenek fel, a munka a jövő hét elején kezdődik.
Nyitókép: Vadim Ghirda/MTI/AP
Kövess minket, és értesülj a friss hírekről a Facebookon is!
Követem