2017. február 22. 14:32

A halásztelki férfit gyermekkora óta gyötri a kérdés: miért hagyta el őt az édesapja, és vajon mi lehet a világ másik végén élő testvérével. A „Keresem a családom!” meglelte számára a válaszokat!

Fecóba (ahogy annak idején nevezték) élesen beleégett az utolsó kép: apja felül a motorra, és annyit mond: „Na, majd jövök!” Ezek voltak az idősebb Szín Ferenc utolsó mondatai, aztán elmotorozott Németországig, majd nem sokkal később – már a távolból – lezajlott a válás is. Aztán a férfi már egy új feleséggel az oldalán költözött ki Ausztráliába, Melbourne-be. Ott született egy lánya, Natalie.

Az itthon maradt kisfiú és édesanyja nagyon nehezen tudták elfogadni azt a tényt, hogy a családfő kilépett az életükből és nem látják viszont soha többet. A múlt nyomasztó történései megkeményítették Ferenc szívét, és apjáról onnantól kezdve nem szívesen beszélt.

Ferenc közben felnőtt, már gyermeke is született, mikor édesapja a semmiből egyszer csak meglátogatta őt és családját. Ez az egy hét arra jó volt, hogy némi információt cseréljenek, de a fontos dolgokat - a szívükben rejlő legmélyebb érzéseket, fájdalmakat, kétségeket - sajnos nem merték feltárni egymás előtt. Akkor még nem tudták, de az volt az utolsó találkozásuk…

 

 

Jó pár évvel később Ferencet egy váratlan telefonhívás vágta földhöz. Ausztráliából hívta a húga, és a fél perces telefonbeszélgetés csupán arról szólt, hogy édesapjuk meghalt. Ferenc akkor nagyon maga alá került, családja elől is elbújva siratta édesapját. És hiába próbálta mélyre ásni a múltat, sosem tudta elfelejteni.

Ferenc végül úgy döntött, elég volt a kételyekből és a „Keresem a családom!” segítségét kérte. Úgy döntött, szeretné megtalálni egy szem testvérét, akiben ott él édesapja emléke, akivel megoszthatja féltve őrzött fájdalmát, aki megérthetné a mérhetetlen hiányérzetét.

A stáb az Ausztrál Keresem a családom műsor munkatársaihoz fordult segítségül, akik igen hamar megtalálták Natalie-t. A fiatal lány még mindig Melbourne-ben él három gyermekével és férjével. Lilu telefonhívása igencsak meglepte Natalie-t, aki először el sem merte hinni, hogy „Fecó” keresi őt.

Amikor Lilu közölte Ferenccel az örömhírt, akkor látszódott csak, hogy mennyire fél attól, hogy a húga nem akarja látni őt…

Így aztán a stáb és Ferenc repülőre ült és átszelték a fél világot, hogy a testvérek végre szemtől szembe találkozhassanak egymással. Ferenc részéről nem volt kis feladatat bevállalni az utat, ugyanis pár hónappal a forgatás előtt agyvérzést kapott. Az erős férfi csodálatosan felépült, és már szinte nyoma sincs a súlyos betegségnek.

A csendes és meghitt melbourne-i folyóparton egy – mint kiderült magyarul tökéletesen beszélő – asszony várta sosem látott bátyját.

Életükben először pillantják meg egymást, és már most tudni, ez a találkozás nem az utolsó lesz.

Szinte tökéletes az összhang közöttük, ami pedig ahhoz kell, hogy egy új fejezet indulhasson az életükben…

 

Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!