Átadták a szuperlézer központot Szegeden
2017. május 23. 18:45
A világon a legpontosabb méréseket végezhetik majd a fizikusok a szegedi ELI Szuperlézer Központban. Lézersugarak segítségével vizsgálják majd az elektronok sebességét, amellyel számos betegség gyógyítására, energiatakarékosságra és informatikai fejlesztésekre is találhatnak majd megoldásokat. A különleges kutatásoknak egy építészetileg is kiemelkedő központot hoztak létre, amelyet kedden adott át Orbán Viktor miniszterelnök és Botka László polgármester. A miniszterelnök azt mondta, ennek a beruházásnak köszönhetően Európa képes lesz felzárkózni tudományos kutatásokban a világhoz.
Kövess minket, és értesülj a friss hírekről a Facebookon is!
Követem