Gulyásleves újragondolva
2016. október 11. 21:20
A zsűrinek nagyon tetszett, hogy megtartotta a gulyás leves jellegét, viszont külön tálalta a betétet, és magát a levest. A fűszerek és az ízek jók voltak az ételében.
Alapanyagok:
sárgarépa, krumpli, fehérrépa, vöröshagyma, pirospaprika, petrezselyem csokor, fűszerek, tarja, liszt, tojás, víz
Recept:
Csinálunk egy alap gulyáslevest (hagyományos módon), majd amikor megpuhulnak a zöldségek egy bizonyos mennyiséget kiveszünk és félretesszük díszítésnek. A répát hajszálvékonyra gyaluljuk, blansírozzuk, majd hideg jeges vízben lesokkoljuk. Ezután hengereket formálunk belőle. A kivett kockákra vágott zöldségeket tálalásnak megfelelően formázzuk.
A gulyáslevest leszűrjük, majd üveg kiöntőbe tesszük. A zöldségeket és a húst használjuk kompozíciós elemként a leveses tányéron. Egy alapgaluskát készítünk, majd pirospaprikával színezzük és ezt is a leveses tányérra helyezzük.