Előzetes: Hogyan dolgozták fel a magyar egyházak a békepapságot?

rtl.hurtl.hu

2021. szeptember 16. 13:00

Miképpen viselkedjen az egyház a kommunista diktatúrával? Papok sínylődtek börtönökben, mások kiegyeztek az állammal. 1950-ben megalakult a papi békemozgalom. Az állam engedményekkel tartotta kézben az egyházakat.

Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!