Tudomány-Tech

Musk ultimátumot adott a Twitter dolgozóinak: kidolgozzák a belüket, vagy mehetnek Isten hírével

rtl.hurtl.hu

2022. november 16. 14:59

A milliárdos nem tűri a kritikát.

Szerdán reggel a Twitter új tulajdonosa, Elon Musk ultimátumot adott a dolgozóknak: csütörtök délután 5 óráig el kell dönteniük, hogy részesei akarnak-e lenni egy új „hardcore” Twitternek, vagy háromhavi végkielégítéssel távoznak.

A milliárdos közölte: ahhoz, hogy felépítsék az új „Twitter 2.0”-t, nagy intenzitással és sok túlórával kell dolgozniuk, és csak a kivételes teljesítmények minősülnek megfelelőnek. Az új Twitter szerinte a mérnöki megoldásokra fog fókuszálni, és a legjobb programozók lesznek rá a legnagyobb hatással.

Musk hatalomátvétele óta állandóan napirenden vannak a leépítések a Twitternél, egy tapasztalt fejlesztőt például egy Twitter-üzenetben rúgott ki Musk, aki a Forbes-nak azt mondta, semmilyen hivatalos tájékoztatást nem kapott a cégtől elbocsátásáról, és „gyávák csapatának” nevezte az új tulajdonost és embereit.

Eric Frohnhoefernek bizonyára azért kellett távoznia, mert Musk írt egy nyilvános bejegyzést, amiben „bocsánatot kért” amiatt, hogy „a Twitter szuperlassú sok országban”, a fejlesztő pedig erre a bejegyzésre azt válaszolta, hogy hat éve dolgozik az androidos Twitter-alkalmazás fejlesztésén, és nem igaz, amit Musk ír. Nyilvános vitába keveredtek, mire Musk a fejlesztőnek szegezte, hogy mit tett azért, hogy ne legyen lassú az androidos alkalmazás, majd Frohnhoefer egy másik felhasználónak azt írta, hogy Musknak házon belül kellene feltennie az efféle kérdéseket. Később Musk a vitát azzal zárta rövidre, hogy kiposztolta, hogy a fejlesztő „ki van rúgva”.

A 41 éves Eric Frohnhoefer, aki nyolc évig dolgozott a cégnél, azt mondta, nem volt különösebb véleménye arról, hogy Musk átveszi a céget, úgy volt vele, hogy megvárja, mi lesz, de azóta elindult a Twitter a lejtőn.

Hogy lehet így működni? A dolgozók nem bíznak az új vezetésben. A vezetés nem bízik a dolgozókban

– mondta. Szerinte korábban a cégnél nyíltan lehetett beszélni, kritikát lehetett megfogalmazni, de most nem ez a helyzet.

Kiderült az is, hogy a vezetés elkezdte figyelni a dolgozók belső üzenetváltásait és magán Twitter-fiókjaikat, és legalább húsz embert elküldtek, akik kritizálták a céget.

Nyitókép: MTI/EPA/Andrew Gombert

#Tudomány-Tech#elon musk#twitter#kirúgás#leépítés

Címlapról ajánljuk