Az éjszakázások ellen lázadnak a teniszezők
2024. június 5. 15:04
Szinte csak a baj van a francia nyílt teniszbajnoksággal, a Roland Garrosszal. Novak Djokovics visszalépése pedig felszínre hozott egy lappangó problémát.
A szurkolóktól szép üzenetben „vett búcsút” a sérülése miatt a negyeddöntő előtt visszalépésre kényszerülő Novak Djokovics, a szervezőkkel szemben viszont már más volt a hangütés.
Az, hogy a Cerundolo elleni meccsen összevitatkozott a verseny supervisorával, már előrevetítette, hogy nem hagyja szó nélkül a Roland Garroson történteket. A Musetti elleni mérkőzést például 23 óra körül tudta elkezdeni, és hajnali 3-ig tartott a játék.
A Djokovicsot is soraiban tudó Professional Tennis Players’ Association (PTPA) most hivatalos levélben fordul a Grand Slamek szervezőihez, hogy szabjanak határt az éjszakába nyúló mérkőzéseknek.
Mert bár az egyéb tenisztornákon immár a nőknél és a férfiaknál is érvényben van az a szabály, hogy 23 óra után nem küldenek a pályára teniszezőt, ám a nagy Grand Slam-tornákra (Roland Garros, Australian Open, Wimbledon, US Open) ez egyelőre nem érvényes.
Wimbledonban szerencsére a londoni csendrendelet miatt helyi idő szerint 23 órakor berekesztik a mérkőzéseket, ám a többi helyen, így (ahogy most láttuk) Párizsban is bőven akadnak éjszakába nyúló ötszettesek.
Ebbe persze némileg belejátszhat az időjárás, hiszen a Roland Garros első hetében annyi volt az eső, hogy kényszerpályára kerültek a szervezők.
És ha már PTPA, a tagok közül Onsz Dzsabur azt tette szóvá, hogy miért nincs női mérkőzés az esti, nézett műsorsávban?
Napjaink legjobb női teniszezője, a lengyel világelső Iga Swiatek ebben megengedőbb volt, és a dolog jó oldalát nézte: lehet, hogy így nincs főműsoridőben, viszont kialudhatja magát, nem kell éjszakába nyúlóan teniszeznie.
Novak Djokovicsot egyébként meg kell műteni, ezért Wimbledonban sem láthatjuk.
Nyitókép: Lorenzo Musetti az Alcaraz elleni mérkőzésen (Andy Cheung/Getty Images)