A spanyolok a földbe döngölték őket, Costa Rica mégis legyőzte a németverő Japánokat

2022. november 27. 12:12

Nagy ajándék ez a németeknek.

Úgy tűnik, a katari focivébé E-csoportja a meglepetések kvartettje. Az első fordulóban Costa Rica kiütéses 7-0-s vereséget szenvedett Spanyolországtól, Japán pedig meglepetésre 2-1-re legyőzte Németországot. Minden adott volt tehát egy újabb Japán sikerhez, ám nem ez történt.

Az első félidőben egy szögletet leszámítva semmi izgalom nem volt, eltelt, ahogy mondani szokták. A második játékrészben azonban Japán megtáltosodott. Ezt az impozáns statisztikák is mutatják, 13 kapura lövést produkáltak, szemben Costa Ricával, ami csak 4-et. Hiába azonban a japán nyomás, végül Keysher Fuller egy rossz felszabadítást és a kapus hibáját kihasználva Costa Ricának szerezte meg a vezetést a 81. percben. Az eredmény később sem változott, így a végeredmény 1-0 lett, ami azt jelenti, hogy a németek kedvező helyzetben várhatják a Spanyolország elleni vasárnapi mérkőzést.

Nyitókép: Christopher Lee / Getty Images