Brutális üzeneteket kapott a dán miniszterelnök, közzétette őket az Instagramon
2024. április 21. 20:30
Mette Frederiksen miniszterelnök megunta a durva üzeneteket amiket kapott, közzétette őket és diskurzust indított a jelenségről
A dán kormányfő közzétette vasárnap a közösségi média felületein kapott gyűlölködő üzeneteket azzal a céllal, hogy diskurzust indítson a dán lakosság körében az online kommunikáció szélsőséges megnyilvánulásairól – írja az MTI.
„A közösségi oldalakon elterjedt kemény hangvétel nem számít újdonságnak” – írta az Instagramon vasárnap közzétett bejegyzésében Mette Frederiksen miniszterelnök, külön kiemelve a zaklatást, a szexizmust, az abúzust, a gyűlöletkeltést és a fenyegetést. Elmondása szerint ez sajnálatos módon sokak számára a mindennapi élet részévé vált, amit rendkívül aggasztónak talál.
Az egyik ilyen üzenetben azt írta valaki Mettének, hogy
Meghíztál. Túl sok gyerekvért ittál mostanában?
Egy másik még durvább hangnemet ütött meg a témában:
Nem vagy más, mint egy gyerekgyilkos. Fogj egy vadászpuskát, emeld a fejedhez és lőj.
Egy másik esetben már a külpolitikáját „kritizálták”: „Te cionista kutya. A k…a barátaid az USA-ban és az EU-ban elpusztították az egész világot”. Olyan is volt, amikor azon sajnálkozott egy kommentelő, hogy nem halt meg egy balesetben a kormányfő és azt is hozzátette, hogy szurkol, hogy legközelebb ne legyen ilyen szerencséje.
Frederiksen szereplőválogatós műsorokban résztvevő, rasszista és gyűlölködő üzeneteket kapó fiatalokat, megfenyegetett újságírókat, kutatókat és köztisztviselőket, továbbá sportolókat és politikusokat is említett bejegyzésében.
Elismerte továbbá, hogy hozzá is soha nem látott mennyiségben érkeztek gyűlölködő üzenetek és fenyegetések az elmúlt időszakban. „Kormányfőként nagy tűrőképességem kell legyen, de vannak olyan erőszakos tartalmú megjegyzések, amelyeket senki sem tolerálhat” – írta.
Az online érkezett gyűlölködő írások egy részét azzal a céllal tette közzé, hogy ezeket látva talán másoknak is bátorságuk támad hasonló üzenetek megosztására, amellyel elkezdődhet egy kommunikációról szóló diskurzus az országban.
Nyitókép: Reuters/Kacper Pempel