A fogyásban nem segítenek és a cukorbetegség sem kerülhető el az édesítőszerek fogyasztásával

Daróczi DóraDaróczi Dóra

2023. május 17. 18:51

Nem segítenek a fogyásban a kalóriamentes édesítőszerek, sőt növelhetik a keringési problémák és a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát. Ez is szerepel az Egészségügyi Világszervezet ajánlásában. Kalóriamentes édesítőszer például az aszpartám, a szukralóz vagy a stevia. A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége szerint akinek valamilyen betegség nem indokolja, nem kell lecserélnie a cukrot édesítőszerre, csak csökkenteni kell a mennyiségét. 

undefined
Nézd vissza a Híradó adásait az RTL+ felületén!
Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!