Gulyás Gergely: március 15-ig fennmaradnak a korlátozások

rtl.hurtl.hu

2021. február 25. 12:26

A kormány március 15-ig változatlan formában fenntartja a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozásokat - mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

A csütörtökön megtartott Kormányinfón Gulyás Gergely úgy fogalmazott, a harmadik hullám elérte Magyarországot, és a koronavírus-járvány mutatói egyes szakértők szerint drámaian romlani fognak. Számos vírusmutáns jelent meg nálunk is, de a vakcinák hatékony védelmet jelentenek. Ezek a vírusok gyorsabban terjednek, ezért a következő két hét kifejezetten nehéz lesz. A járványügyi szakértők és az operatív törzs is azt javasolta a kormánynak, hogy a korlátozásokat hosszabbítsák meg.

 

 

Néhány hét vagy akár egy hónap múlva a korlátozásokat feloldhatják. Gulyás hangsúlyozta, hogy mindenki töltse ki a nemzetei konzultációt, mert annak fényében fognak dönteni az enyhítésről. A következő két hétben több embert fognak beoltani, mint eddig összesen. Közel 2 és fél millióan regisztráltak eddig oltásra. Arra kérik az embereket, hogy aki az önkéntesség elvével szeretne oltást kapni, az regisztráljon.

GAZDASÁG

Gulyás elmondta, hogy a bértámogatásokat fenntartja a kormány és naprakészen tudja is teljesíteni. Abban bíznak, hogy a következő időszakban az uniós támogatásokból megítélt pénzek hozzá fognak járulni ahhoz, hogy a második negyedévben kirobbanó gazdasági növekedésnek induljon az ország.
Egy éve van velünk a koronavírus-járvány, azóta vagyunk kénytelenek elszenvedni a korlátozásokat. Azt remélik, hogy már az utolsó szakaszban vagyunk. De még szükség van egy utolsó erőfeszítésre, hogy a harmadik hullámot legyűrhessük, ebben van segítségünkre az oltás.