2023. november 30. 9:23
A fejlesztéseknek köszönhetően azok a vizsgálatok, amelyeket eddig fekvőbeteg-ellátásban valósítottak meg, ezentúl járóbetegként vehetik igénybe a páciensek.
Új endoszkópok beszerzésével és a diagnosztikai munkát szolgáló laborok kialakításával, uniós támogatással mintegy 300 millió forintból fejlesztették a tápcsatornához kapcsolódó betegségek szűrését a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE), így számos vizsgálat már kórházi tartózkodás nélkül is elvégezhetővé vált, közölte az egyetem.
229,37 millió forintból többek között gyomortükrözésre használt videógasztroszkópokat, vastagbéltükrözésnél alkalmazott videókolonoszkópokat, illetve ezekhez szükséges vizsgálati kiegészítőket és informatikai berendezéseket állítottak üzembe. Emellett vásároltak az eszközök tisztítását végző endoszkópmosó-berendezéseket is.
Az SZTE belgyógyászati klinikájának Kálvária sugárúti telephelyén a járóbeteg szakellátást szolgáló endoszkópos laborokat alakítottak ki 57,31 millió forintból. A felújítást követően 230 négyzetméteren már korszerű gasztroszkópos, illetve kolonoszkópos ambulancia fogadja a pácienseket, betegváróval és mosdókkal, a mozgássérültek számára akadálymentesített mosdóval.
A fejlesztéseknek köszönhetően azokat a vizsgálatokat, amelyeket eddig fekvőbeteg-ellátásban valósítottak meg, ezentúl járóbetegként vehetik igénybe a páciensek, csökkentve ezzel a kórházban töltött időt, illetve a lehetséges szövődmények kialakulásának kockázatát.
Tervezhetőbbé és jobb színvonalúvá válik az ellátás, komfortosabbak lesznek a tápcsatornai betegségek diagnózisához, illetve szűréséhez nélkülözhetetlen vizsgálatok.
Nyitókép:Kovács-Jerney Ádám / SZTEinfo