KLÍMACSÚCS

A világ egy pokolba szaladó autó, és a lábunk még mindig a gázpedálon van

A világ egy pokolba szaladó autó, és a lábunk még mindig a gázpedálon van

6:12
ReggeliNem lehetetlen, de sok munka lesz vele: nem a technológia állítja majd meg a környezetpusztítást
2024. január 22. 8:31

Nem lehetetlen, de sok munka lesz vele: nem a technológia állítja majd meg a környezetpusztítást

Dr. Ürge-Vorsatz Diána az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testületének alelnöke, arról beszélt, hogyan kell(ene) csökkenteni a károsanyag-kibocsátást. Az éghajlatváltozás sürgető problémájának kezeléséhez az üvegházhatásúgáz-kibocsátásának drasztikus, 90 százalékos csökkentését javasolja az Európai Bizottság. 2050-ra az a cél, hogy nettó 0 legyen a kibocsátásunk – azaz annyi, amennyit hosszútávon el tudunk tárolni. Ha nem teszünk a környezetszennyezés ellen, nagyon szomorú jövőkép vár ránk szerinte.
2:20
HíradóVolt, aki a vészharangot kongatta, volt, aki a saját országa eredményeit hangoztatta a klímacsúcson
2023. december 1. 17:51

Volt, aki a vészharangot kongatta, volt, aki a saját országa eredményeit hangoztatta a klímacsúcson

Több száz millió dollárt adnak össze a legszennyezőbb országok a fejlődőknek, hogy kezelni tudják a klímaváltozás hatásait és a károkat. Sokak szerint azonban ez édeskevés, és jóval több intézkedés kellene a katasztrófa elkerülésére. Ezzel indult el az idei klímacsúcs, ahol a világ vezetői próbálnak megegyezni a teendőkről Dubajban.
2:04
Zöld HírekMagyarok is utcára vonultak a glasgow-i klímatüntetésen
2021. november 7. 16:36

Magyarok is utcára vonultak a glasgow-i klímatüntetésen

120 ezer ember, köztük egy magyar csoport is utcára vonult szombaton Glasgow-ban, így próbálták felhívni a városban rendezett klímacsúcson összegyűlt vezetők figyelmét a klímaigazságosságra. Az LMP szerint olyan, mintha Magyarország részt sem venne a csúcson. Kerestük a kormányt, ki képviseli őket az klímacsúcson, azt írták, hétfőtől Steiner Attila államtitkár vesz részt a találkozón.
4:23
FókuszKifogáskeresés és ígéretek helyett eljött a cselekvés ideje, már ha meg akarjuk menteni magunkat
2021. november 2. 18:38

Kifogáskeresés és ígéretek helyett eljött a cselekvés ideje, már ha meg akarjuk menteni magunkat

A saját sírunkat ássuk. Elég abból, hogy WC-ként kezeljük a természetet - így fogalmazott António Guterres, ENSZ-főtitkár a tegnap kezdődött glasgow-i klímacsúcson. David Attenborough is arra figyelmeztette az országok vezetőit, hogy elég, nincs tovább. Magyar környezetvédők szerint mindent, amit most ismerünk, meg kell változtatnunk. Azt is hogyan étkezünk, hogyan közlekedünk, és hogyan öltözködünk.
2:12
Zöld HírekLegkésőbb 2030-ra vége az erdőirtásoknak
2021. november 2. 17:52

Legkésőbb 2030-ra vége az erdőirtásoknak

Legkésőbb 2030-ra vége az erdőírtásoknak - erről állapodott meg több mint száz ország vezetője a glasgow-i klímacsúcson. A tanácskozás alatt tüntetők is utcára vonultak. Sokan környezetszennyező szócséplésnek tartják a konferenciát, ahova például az amerikai elnök 26 autóból álló konvojjal érkezett, és 400 magánrepülő is landolt a résztvevőkkel. Borítókép: Photo by Vyacheslav Bobin from Pexels
1:53
Zöld HírekMegállíthatatlanul terjeszkedik Európa első sivataga
2021. október 31. 17:11

Megállíthatatlanul terjeszkedik Európa első sivataga

Megállíthatatlanul terjeszkedik az európai kontinens első sivataga a dél-oroszországi Kalmükföldön, amelyet nemrég még füves sztyeppe borított. A helyi hatóságok egyértelműen a klímaváltozásban látják az évről-évre emelkedő hőmérséklet és az állandósuló csapadékhiány okát, és attól tartanak, hogy ha nem lesz áttörés az ENSZ hétfőn kezdődő glasgowi klímacsúcsán, rövidesen teljesen élhetetlenné válik a környék.
2:04
Zöld HírekElhalasztották a klímadöntést
2020. október 17. 18:35

Elhalasztották a klímadöntést

Csalódást keltő - így kommentálta a Greenpeace Magyarország, hogy az uniós állam- és kormányfők decemberre halasztották a döntést arról, hogy az Európai Unió a következő évtizedben 40 helyett 55 százalékkal csökkentse a szén-dioxid kibocsátását. Kutatások szerint ráadásul 65 százalékos csökkentés kellene ahhoz, hogy másfél fok alatt maradjon a globális felmelegedés az évszázad végére. Magyarországot egyébként harmadával jobban sújtja a melegedés, mint a világ átlagát.
24:18
Magyarul BalóvalKlímacsúcs: Megmenekült a Föld?
2015. december 14. 21:00

Klímacsúcs: Megmenekült a Föld?

Aggasztó sebességgel tűnt el a szalagcímekből és az első oldalakról a szombaton véget ért párizsi klímacsúcs, pedig politikusok, diplomaták és tudósok is áttörésről, történelmi megállapodásról beszélnek. 25, 50 vagy 100 év múlva tudhatjuk meg, hogy valóban sikerült-e megóvni a világot a globális felmelegedéstől. A feladvány egyik oldala: két fokkal vagy többel melegszik-e fel a Föld, a másik oldal az, hogy mire vagyunk képesek ezért a legfeljebb két fokért mi valamennyien, most már jó hétmilliárdan. A tehetős országok vállalják, hogy az úgynevezett fejlődő országoknak évente legalább 100 milliárd dollárnyi támogatást fizetnek.
0:30
Magyarul BalóvalTörténelmi pillanattá válik-e majd a hétvégi párizsi megállapodás?
2015. december 14. 14:52

Történelmi pillanattá válik-e majd a hétvégi párizsi megállapodás?

A világot megrettentő terror-sokk után a világ lehetséges megmentésének jelképe lett Párizs: áttörésnek tartják majd 200 ország ott aláírt klima-megállapodását. A neheze most jön: önként vállalt kötelezettségek, de ki-ki megtartja-e? Pénz a fejlődő országoknak, de ki-ki megkapja-e? Történelmi pillanattá válik-e majd a hétvégi párizsi aláírás?
2:06
HíradóMegvan a klímamegállapodás
2015. december 13. 17:42

Megvan a klímamegállapodás

A párizsi klímacsúcs résztvevői vállalták, hogy eddig sohanemlátott mértékben csökkentik a károsanyag-kibocsátásukat. A politikusok nem fukarkodtak a jelzőkkel: a legtöbben egyenesen történelminek titulálták a konferenciát. Bár a megállapodás megszületett, az még kérdéses, hogy valóban mindenki betartja-e a vállalását. A Híradónk által megkérdezett magyar szakember szerint a párizsi megállapodás nem elégséges.
2:21
HíradóMegállítanák a melegedést
2015. november 30. 17:52

Megállítanák a melegedést

A tengerszint emelkedése, hatalmas áradások, szárazság és a mezőgazdaság összeomlása, állat-és növényfajok kihalása, végül pedig a Föld lakhatatlanná válása - a globális felmelegedés visszafordíthatatlan következményekkel járhat, ha minden úgy megy tovább, ahogy eddig. A hétfőn kezdődött párizsi klímakonferencia célja: megoldást találni a tarthatatlan helyzetre. A csúcstalálkozó előtt világszerte tüntetéseket tartottak, hogy nyomást gyakoroljanak a döntéshozókra.