Megérkezett a hivatalos válasz: belső vizsgálat indul a Kiss Cam-botrány miatt
2025. július 19. 10:15
Karrierkatasztrófa egy Coldplay-koncert közepén: A Kiss Cam nem a feleséget, hanem a HR-vezetőt mutatta – most reagál a vállalat felügyelőbizottsága.
Tegnap robbant a hír,: romantikus pillanatnak indult, de egy karrier omlott össze élőben: a techcég, az Astronomer vezérigazgatója, Andy Byron egy Coldplay-koncerten nem a feleségét, hanem Kristin Cabot személyzeti vezetőt csókolta meg – a Kiss Cam pedig mindezt 4K-ban közvetítette a stadion kivetítőin. A gond csak az, hogy mindketten házasok – de nem egymással.
A jelenetet többen videóra vették, és a felvétel pillanatok alatt elterjedt a közösségi médiában. Az internetezők gyorsan beazonosították a párt, az ügy pedig azóta is lázban tartja az amerikai sajtót.
Egy koncert, két házasság vége
A botrányos csók a Bostonban megrendezett Coldplay-koncerten történt, ahol a Kiss Cam hagyományosan romantikus pillanatokat keres a közönség soraiban. Ám ebben az esetben a kamera valószínűleg többet mutatott a kelleténél. A videón látszik, ahogy Byron és Cabot zavartan próbálják elkerülni a reflektorfényt – sikertelenül.
És hogy még kínosabb legyen a helyzet: Chris Martin, a Coldplay frontembere is reagált a színpadról. Miután meglátta a jelenetet a stadion kivetítőjén, viccelődve így szólt: „Vagy afférjuk van, vagy csak nagyon-nagyon szégyenlősek.”
A közönség nevetett, a videó pedig futótűzként kezdett terjedni.
A vállalat krízismódba kapcsolt
Az Astronomer techcég közleményt adott ki az esettel kapcsolatban az X-en (korábbi Twitter). Ebben ez áll:
„Az Astronomer elkötelezett azok mellett az értékek és vállalati kultúra mellett, amelyek megalakulásunk óta vezérelnek bennünket. Vezetőinktől elvárjuk, hogy viselkedésükben és felelősségvállalásukban is példát mutassanak.”
A vállalat igazgatótanácsa hivatalos vizsgálatot indított az ügyben, és hamarosan további részleteket osztunk meg.
Majd így folytatják: „Alyssa Stoddard nem vett részt az eseményen, és a videón semmilyen más alkalmazott nem szerepel. Andy Byron nem adott ki nyilatkozatot, az ezzel ellentétes sajtóértesülések mind valótlanok.”
Ironikus módon éppen Kristin Cabot lenne felelős a cégen belüli szabályok, etikai irányelvek és panaszkezelés betartásáért – vagyis épp azokért a területekért, amelyeket most vizsgálni kell.
A botrány kirobbanása óta sem Byron, sem Cabot nem tett hivatalos nyilatkozatot. Közben felröppent egy állítólagos bocsánatkérő levél Byron részéről, amely egy Coldplay-idézettel zárult: „Nobody said it was easy” A vállalat azonban ezt is cáfolta: szerintük „minden, ami arról szól, hogy Byron nyilatkozott, teljesen valótlan”.
Kapcsolódó témák:
- Titkos flörtök a munkahelyen – vajon kivel kacérkodik a párod?
- A titok pszichológiája: ezért visel meg, ha hallgatsz róla
Fotó: Rich Graessle/Icon Sportswire via Getty Images