Az újbudai rendőrgyilkosság helyszínén még mindig félnek az elkövetőtől

rtl.hurtl.hu

2024. január 16. 6:34

A rendőrökre rátámadó Sz. Szilárd lakása még mindig üresen áll.

Az újbudai rendőrgyilkosság után egy évvel a Lecke utcai társasház lakói még mindig az esemény hatása alatt állnak, írja a Blikk.

A rendőrgyilkosság helyszínén található földszinti önkormányzati lakás, ahol a támadó, Sz. Szilárd élt, még mindig üresen áll. „A lakók kerülik, mintha egy gonosz erő szállta volna meg. Korábban is voltak gondjaik a férfival, és noha jelezték a társasház gondnokának, senki sem sejtette, hogy ez ilyen tragikus eseményhez vezet” – írja a lap. 

Az események óta két albérlő is elköltözött, képtelenek voltak feldolgozni a történteket. A Lecke utcai lakók közül többen elmondták a Blikknek, hogy Sz. Szilárdtól többen szabályosan féltek. Egyeseket fenyegetett, másokat megpróbált megverni, és a szomszédok szerint rendszeresen bántalmazta barátnőjét is.

A tragédia évfordulóján a rendőrgyilkosság áldozatának, Baumann Péternek a hozzátartozói virágot és mécseseket helyeztek el a társasház bejáratánál. A kollégái pedig így emlékeztek Baumann Péterre:


 A rendőr családja továbbra sem vesz részt a tárgyalásokon, mert nem akarnak szembesülni a gyilkossal. Marika néni, akit Sz. Szilárd megpróbált azon az éjszakán megközelíteni, még mindig nem tudta elfelejteni a borzalmat, amit akkor átélt. A Blikk helyszíni riportja szerint a társasházban többen is attól tartanak, hogy Sz. Szilárd visszatérhet.

A rendőrgyilkossággal korábban az RTL Híradója is foglalkozott:

Nyitókép: police.hu

Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!