Hordágyon vittek el egy szlovák úszót Sebestyén Dalmáék futama után

2024. augusztus 2. 14:53

Drámai jelenetek zajlódtak le a női 200 méteres vegyesúszás egyik előfutama után. A szlovák Tamara Potocka a medencéből kijövet rosszul lett és elájult, hordágyon vitték ki.

A női 200 méteres vegyesúszás harmadik előfutamában Sebestyén Dalma előtt, a 7. helyen célba ért Tamara Potocka a verseny után nem indult el a többiekkel az akkreditációs kártyájáért, a medence partján maradt, ahol leült, majd mozdulatlanul feküdt a hátán. A hatalmas hangzavarban egy rövid ideig ez senkinek nem tűnt fel, mígnem az egyik versenybíró jelzésére az orvosi stáb odasietett. A szlovák úszóra nyakrögzítőt és oxigénmaszkot helyeztek, és hordágyon vitték ki a medencetérből.

A 21 éves Potocka ezután már folyamatosan az eszméleténél volt, kórházba szállították, ahol további vizsgálatokat végeznek el rajta.

A szlovák sportoló az elmúlt Európa-bajnokságon döntőt úszhatott, a párizsi az első olimpiája, itt az egyetlen száma a 200 vegyes volt, 2:14:20 perces ideje nem ért továbbjutást.

Nyitókép: Reuters/Clodagh Kilcoyne