Sport

Major Veronika sportlövő első helyen jutott döntőbe, de ott elsőként esett ki, 8. lett

rtl.hurtl.hu

2024. július 28. 12:28

A 10 m pisztoly versenyszámában Major Veronika első helyen jutott be a vasárnapi döntőbe. Ezek után titokban bíztunk benne, hogy esetleg éremért küzdhet, ám végül elsőként búcsúzott a döntőtől; olimpiai 8. helyezettként végzett a párizsi olimpián.

A keszthelyi Major Veronika 582 körös eredménnyel, a több belső tízesnek köszönhetően végzett az alapverseny első helyén, így első olimpiai döntőjében vehetett részt. Ezzel az alapvető célját már elérte.

Az első sorozat után ötödik, a második után a hetedik helyen állt, vagyis fennállt a veszélye, hogy hamar kiszáll a küzdelemtől, mert a harmadik széria után kiesik az akkor épp az utolsó helyen álló sportlövő.

Major 8.8-at lőtt, ezek után legalább 10.6 kellett volna a következőnél a bennmaradáshoz. Ez nem jött össze, visszacsúszott a 8. helyre, ezzel elsőként búcsúzott a finálétól.

A nyitóképen Major Veronika, aki 2019-ben aranyérmet nyert. Fotó: Burhaan Kinu/Hindustan Times/Getty Images.