Kiszáll a Mol, nem szponzorálják tovább a Fehérvár csapatát

2023. június 2. 13:16

A klub a 10. helyen zárta szezont a 12 csapatos első osztályban, véget ér a 13 éves együttműködés.

A Mol nem hosszabbítja meg a szponzori szerződését a Fehérvár FC Kft.-vel – közölte az olajvállalat.

A Nemzeti Sport cikke szerint Mol 2010-ben kötött főszponzori szerződést a futballklubbal, 2018 júliusától pedig névadója is lett az együttesnek.

Pantl Péter, a Mol-csoport kommunikációs igazgatója azt írta,

bízunk benne, hogy változás jó hatással lesz az egyesületre, a városra és újra a sikeres pályára terelik a csapatot.

Azt is megjegyezte, hogy „a Fehérvár FC tulajdonosával elindított közös munka célja az volt, hogy itthon is létrehozzunk egy professzionális labdarúgóklubot, amelyben tiszták a folyamatok, hosszú távon biztosítva vannak a feltételek és üzleti alapokon nyugszik a működés”.

A Mol évek óta támogatója a Magyar Labdarúgó-szövetségnek, a magyar válogatottnak és 2020 óta névadó szponzora a Magyar Kupának. Emellett részt vesz a dunaszerdahelyi DAC, a Topolya FC és a Sepsi OSK támogatásban is.

A Fehérvár az igen drága játékoskeret ellenére nagyon rossz szezont zárt idén, az utolsó fordulóban például még arra is volt esély, hogy kiesnek az első osztályból. A 12 csapatos NB I.-ben végül a 10 helyen zártak, holott a szezon elején azt a célt tűzték ki, hogy megszorongatják a Ferencvárost a bajnoki címért folytatott küzdelemben.

Nyitókép: Hegedüs Róbert/MTI