Djokovics megint bajnok Wimbledonban, de még nem előzte meg Nadalt az örökrangsorban

2022. július 10. 18:36

A szerb teniszező a 21. Grand Slam-győzelmét aratta.

A volt világelső Novak Djokovic nyerte a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyes versenyét, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte Nick Kyrgiost, így 21. Grand Slam-trófeájával immár egyedül áll az örökrangsor második helyén Rafael Nadal mögött.

A világranglistán 40. ausztrál teniszező ugyan remekül kezdett, játszmaelőnybe került, de utána idegessé vált, veszekedett a játékvezetővel, még saját páholyának tagjaival is, a nyolcadik wimbledoni és a 32. Grand Slam-fináléjában szerepelő belgrádi klasszis ezt kihasználva fordított. Végül az alig több mint háromórás meccsen négy szettben diadalmaskodott.

A 35 éves Djokovic összességében hetedik, sorozatban pedig negyedik wimbledoni diadalát aratta. A pályafutása 88. tornagyőzelmét begyűjtő klasszis 21. Grand Slam-trófeája mellé 2 millió fontot (940 millió forint) kap.

Nyitókép: A szerb Novak Djokovic az ausztrál Nick Kyrgios ellen játszik a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének döntőjében 2022. július 10-én. – Fotó: MTI / EPA / Neil Hall