Vb-döntős a magyar női vízilabda-válogatott

rtl.hurtl.hu

2022. június 30. 22:18

Ilyesmire utoljára 2005-ben volt példa. Most a hollandokat kellett megverni ahhoz, hogy a magyarok az aranyéremért játsszanak.

A Bíró Attila szövetségi kapitány által vezetett magyar női vízilabda-válogatott a legutóbbi kvangdzsui világbajnokságon a 4. helyen végzett. Utoljára érmet a 2013-as barcelonai vb-n sikerült szereznie a Merész András vezette csapatnak. Aranynak pedig még Faragó Tamás irányításával örülhettünk, legutóbb 2005-ben.

Most azonban ismét az aranyért küzdhet a magyar csapat, miután az elődöntőben 13-12-re legyőzte Hollandiát.

Az első negyedet a hollandok kezdték jobban, 3-2-re vezettek a 8 perc végén. A második negyedet azonban 4-3-ra, majd a harmadikat 5-4-re a magyarok nyerték, az utolsóban pedig 2-2 lett a vége.

A mérkőzés az utolsó pillanatig izgalmas maradt, már csak pár másodperc volt hátra a végéig, amikor a holland kapus is feljött támadni, de az ellenfél próbálkozását Magyari Alda bravúrral a léc fölé tolta. A rendkívül kiélezett összecsapáson a magyar csapat legjobbja a négygólos Leimeter Dóra volt a Margitszigeten.

Nyitókép: Koszticsák Szilárd / MTI