„Volt, hogy egy macska terroristává vált, és sakkban tartotta az egész családot” – van, amikor már csak a tűzoltók segíthetnek
2023. augusztus 11. 9:25
A felelős állattartás nemcsak simogatásról és etetésről szól, hanem arról is, hogy állatbaráttá tegyük az otthonunkat, hogy a kis kedvencünk lehetőleg ne sérüljön meg, ha egyedül marad a lakásban – tanácsolta a Reggeliben Mukics Dániel, a katasztrófavédelem szóvivője.
A nemzetközi macskanap alkalmából az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Facebook-bejegyzésben figyelmeztetett, hogy idén már 139 bajba jutott macskának segítettek. Három esetben tüzet is okoztak a cicák, mert bekapcsolták az indukciós főzőlapot.
Ilyen esetben a közelben lévő tárgyak annyira fel tudnak hevülni, hogy tüzet okoznak – mondta a Reggeliben Mukics Dániel, a katasztrófavédelem szóvivője. Ha nem vagyunk otthon, a főzőlapot mindenképp takarjuk le valamivel, hogy a macska ne tudjon kárt okozni.
Mukics Dániel azt mondta, évente körülbelül 700 bajba jutott háziállathoz riasztják a tűzoltókat, körülbelül 200 esetben macskákhoz.
Jellemző, hogy ezek az állatok mindenhova szeretnek fel- és bemászni, így gyakran szorulnak be valahova, esnek be gödrökbe, kutakba.
De ha csak annyi történt, hogy a macska felmászott a fára, azért ne hívjunk tűzoltót, mert előbb-utóbb le fog onnan jönni – tanácsolta.
Mukics Dániel extrém példákkal is találkozott már munkája során.
Volt olyan eset, hogy egy macska terroristává vált, és sakkban tartotta az egész családot, harapott, mart, nem tudott a család kijönni a házból, csak a tűzoltók segítségével
– mondta.
De van, hogy épületet kell bontani ahhoz, hogy megmenthessék a beszorult állatot, évente 20-30 ilyen eset szokott lenni.
A felelős állattartás tehát nemcsak a simogatásról és az etetésről szól, hanem arról is, hogy állatbaráttá tegyük az otthonunkat, hogy ha a kis kedvencünk egyedül marad, ne okozzon kárt se magában, se a lakásban – összegzett.