Stephen King szerint ezt a 10 filmet mindenkinek látnia kell

rtl.hu

2026. július 22. 16:30

Stephen King neve mára egyet jelent a horrorral, könyveiből pedig több mint félszáz film és sorozat készült. A 77 éves író most elárulta, mely alkotásokat tartja minden idők legjobbjainak – és egyúttal azt is elárulta, melyik saját történetéből készült filmeket emelné ki.

King az X-en (korábban Twitter) osztotta meg tízes listáját, amelyről szándékosan lehagyta saját műveinek adaptációit. Egy kivételt azonban tett: külön megjegyezte, hogy a Tortúra (Misery), A remény rabjai (The Shawshank Redemption), A halálsoron (The Green Mile) és az Állj mellém! (Stand by Me) szerinte olyan kiváló feldolgozások, hogy nem akarta őket összemérni más filmekkel.

Ezek a filmek kerültek Stephen King kedvencei közé

Az író hangsúlyozta, hogy a lista nem sorrend, egyszerűen azok a filmek szerepelnek rajta, amelyeket a legjobban szeret.

A kedvencei között szerepel:

  1. Sorcerer – A félelem bére (1977)
  2. A Keresztapa II.
  3. A szökés (The Getaway)
  4. Idétlen időkig (Groundhog Day)
  5. Casablanca
  6. A Sierra Madre kincse
  7. A cápa (Jaws)
  8. Aljas utcák (Mean Streets)
  9. Harmadik típusú találkozások
  10.  Gyilkos vagyok (Double Indemnity)

A válogatásban klasszikus gengszterfilmek, film noirok, thrillerek, sci-fik és még egy romantikus vígjáték is helyet kapott.

Ismered őket? TOP3 kevésbé népszerű, mégis zseniális Stephen King-film
Ismered őket? TOP3 kevésbé népszerű, mégis zseniális Stephen King-film

Egy híres King-adaptáció továbbra sem a kedvence

A rajongóknak rögtön feltűnt, hogy King számos népszerű adaptációt nem említett, köztük A Kedvencek temetője vagy A ragyogás című filmeket. Utóbbi nem véletlen.

Stephen King évtizedek óta nyíltan bírálja Stanley Kubrick 1980-as klasszikusát, annak ellenére, hogy Jack Nicholson főszereplésével a filmtörténet egyik legismertebb horrorja lett.

Az író korábban úgy fogalmazott, hogy „olyan, mint egy gyönyörű Cadillac, amiben nincs motor”, vagyis szerinte látványos alkotás, de hiányzik belőle a történet érzelmi ereje.

Van olyan új feldolgozás, amit viszont kifejezetten szeret

King ugyanakkor nemrég egy új adaptációt is méltatott. A Chuck élete (The Life of Chuck) című filmről azt írta, hogy az „a jól sikerült feldolgozások közé tartozik”.

Szerinte a történet egyszerre szomorú, természetfeletti és felemelő, ráadásul olyan oldalát mutatja meg az írásainak, amelyet sok olvasó talán nem is várna tőle.

Fotó: Photo by Rick Kern/WireImage/Getty Images

Ez is érdekelhet

 

Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!