Megszólalt a Pénzügyminisztérium az árrésstop kivezetéséről

György GabriellaGyörgy Gabriella

2026. június 28. 18:53

Az Országos Kereskedelmi Szövetség szerint a következő hetekben, de legkésőbb nyár végéig el kellene törölni az árrésstopot. Ezt az ágazat több száz milliárd forintos veszteségével magyarázzák. A jegybankelnök a hét elején azt mondta: az árrésstop megszüntetése nem veszélyeztetné az árstabilitást. A GKI szerint hatására idén és jövőre is alig emelkedne az infláció. A Pénzügyminisztérium az RTL Híradó megkeresésére azt válaszolta: nincs napirendben az árrésstop kivezetése.

undefined
Nézd vissza a Híradó adásait az RTL+ felületén!
Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!