2020. október 11. 17:59

Jövőre újra adómentes lehet a pálinkafőzés, ha az italt saját fogyasztásra szánják.

Erről Tállai András, a Pénzügyminisztérium államtitkára nyilatkozott. Először 10 éve hirdette meg Orbán Viktor az adómentes otthoni pálinkafőzést, de ezt 2014-ben az uniós joggal ellentétesnek találta az Európai Bíróság. Az unió ezt a szabályozást változtatta meg nyáron, bizonyos mértékig megengedve az adómentességet. A jövő évtől Magyarországon háztartásonként évi 86 liter gyümölcspárlatot lehet lefőzni adómentesen, de azt továbbra is tilos lesz értékesíteni.

undefined
Nézd vissza a Híradó adásait az RTL+ felületén!
Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!