Jövőre újra adómentes lehet a pálinkafőzés
2020. október 11. 17:59
Jövőre újra adómentes lehet a pálinkafőzés, ha az italt saját fogyasztásra szánják.
Erről Tállai András, a Pénzügyminisztérium államtitkára nyilatkozott. Először 10 éve hirdette meg Orbán Viktor az adómentes otthoni pálinkafőzést, de ezt 2014-ben az uniós joggal ellentétesnek találta az Európai Bíróság. Az unió ezt a szabályozást változtatta meg nyáron, bizonyos mértékig megengedve az adómentességet. A jövő évtől Magyarországon háztartásonként évi 86 liter gyümölcspárlatot lehet lefőzni adómentesen, de azt továbbra is tilos lesz értékesíteni.
Kövess minket, és értesülj a friss hírekről a Facebookon is!
Követem